Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kárt okozok-e a magzatnak a...

Kárt okozok-e a magzatnak a terhesség alatt fogyok?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

milyen fogyásrqa gondolsz?


a terhesség első szakaszában szinte mindenki fogyni szokott egy pár kilót. nyilván ez később gondott jelenthet, hiszen ha magzat növekedik benned ergo súlynövekedéssel is jár.. ha tehát abban a fázisban fogysz akkor az igen nagy problémát jelent



ha arra gondolsz hogy diétázol a terhesség alatt az se mindegy hogy melyiket: nyilván azt a fajta ami 2 almát ír elő reggelire ebédre meg 20dk csirkemell sonkát salátával szintén nem tesz jót neki

2013. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy mitől fogysz? Ha fogyókúrázol és nem csak simán figyelsz az étrendre, hanem kifejezetten azért nem eszel, hogy ne hízz, akkor igen.

De amúgy, ha eszel rendesen, de sokat vagy rosszul és így fogysz, de a fogyás mellett a babád rendesen tud fejlődni, akkor nem gond.

Én magam 15 kg túlsúllyal kezdtem a terhességemet anno, összesen 4 és fél kg-ot híztam. Az elején fogytam, a 20. hét után kezdtem hízni, de akkor sem sokat. Mindezek ellenére egészséges, 4 kg-os babám született!

Viszont ha valaki direkt fogyókúrázik, nem visz be elég tápanyagot, akkor az a baba nem tud rendesen fejlődni.

2013. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Intrauterin / méhen belül/ sorvadhat a baba. Ha a tested nem kap elég tápanyagot és te is fogysz akkor egy gyorsan növekvő magzat még inkább kivan téve a tápanyaghiány következményeinek.

Mind a hossz, mind a súly fejlődése elmarad, ezért is nevezik intaruterin sorvadt újszülöttnek.

2013. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és annyi, hogy nem fogyókúráztam a terhességem alatt, ettem rendesen, de sokat voltam rosszul. Sokat hánytam és nem volt túl jó az étvágyam.

Kettes voltam.

2013. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!