Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás ellen?

Zakos kérdése:

Szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Igazából csak suliban jön elő, meg néha ilyen koncentrációt igénylő helyzeteknél. Mit tehetnék ellene? Gondolok itt meditálásra, vagy akár jógára... Meditálni szoktam néhanapján, de nem igazán viszem túlzásba, mert a körülmények se nagyon adottak rá, meg picit nehezen szánom rá magam, így meg nem ér sokat.

2013. ápr. 3. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jógát nyugodt szívvel tudom ajánlani, de az okot is kell tudni, hogy miért szorongsz és azon kéne változtatni, azt kéne kiküszöbölni. Ha annyira vészes, akkor egy pszichológus ebben tud segíteni.
2013. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de annyira azért nem vészes, csak túlzottan rástresszelek erre-arra.
2013. ápr. 3. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Meditálni nem fogsz tudni erős szorongással, mert a tudattalanod nem fogja engedni. Minden más, amit meditációnak hiszel, az nem az lesz.


Az iskolai szorongás - teljesítményhelyzetekben - és a koncentrációs problémák pontosan azt jelzik, amit előttem írtak: nagyon jó volna egy pszichológussal elbeszélgetned. Ez a szorongás nem múlik el magától, és minél idősebb leszel, minél több élethelyzetnek kell megfelelned, annál rosszabb lesz a helyzet, ha nem teszel ellene.


A jóga kiváló szorongás ellen, a sport is, és a naplóírás is, ha van kedved és ha olyan típus vagy, aki írásban jobb (pl. introvertált alkat). A naplóírás, ha komolyan csinálod, idővel egyfajta meditációvá válik, ez is egyike az úgynevezett módosult tudatállapotnak. A JÓ módosult tudatállapotnak, amelyet nem szerekkel érnek el az emberek.

A mandafestés is kiváló, vagy bármi más, ami oldja a szorongásodat, ha nem akarsz szakihoz menni.

2013. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de egy kicsit félreértetted. Nincs koncentrációs problémám, jól teljesítek suliban, csak annyi a gond, hogy a padban ülve el-elkap egy kis szorongás, hogy nem nagyon tudom lenyugtatni a kezeimet. Nem is mondanám, hogy pl remegnek, talán egy kis feszültséget érzek bennük. A víz se ver le, meg meditációnál tökéletesen el tudok lazulni, olyannyira, hogy azért fejezem be sokszor, mert már elzsibbadtam. Annyi a gondom, hogy az a feszültség, ami a kezemben van, meg néha a lábamban, az idegesít.
2013. ápr. 3. 19:58
 5/5 anonim válasza:
Ha már pszichológushoz nem akarsz menni, kineziológusra nem gondoltál? (csak nem mindegy hogy kihez. Régebben egyszer kifogtam egy kutyaütőt.)
2013. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!