Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek betegségfélelem ellen?

Emerson kérdése:

Mit tegyek betegségfélelem ellen?

Figyelt kérdés

Február óta van halál és betegségfélelem.ez mostanra átváltott a betegségektől legfőképpen a daganatoktól, ráktól való félelemre.félek, hogy beteg leszek mert azt mondják, hogy a daganatos betegségek nagy része lelki okok miatt van. És én is így gondolom.Kérdés, hogy ilyen félelem, szorongás nem tudom, hogy nevezzem milyen problémát okoz.Volt mikor arra gondoltam, hogy ilyen beteg vagyok vagy azt mondtam magamba hogy az vagyok de csak néha.Többnyire azt mondom hogy egészséges vagyok és az is maradok stb.

Köszönöm a segítséget.



2012. nov. 10. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez egy komoly kérdés és nem valami vicc, akkor fordulj szakemberhez (pszichológus), de tényleg.
2012. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Komoly kérdés.Mostanában nem gondolok rá annyit meg vannak időszakok amikor kevésbé.Illetve próbálok egészséges étkezni heti 4-5 alkalommal sportolni.Mondták már, hogy menjek el pszichológushoz, de eddig nem mertem rávenni magam.
2012. nov. 10. 20:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is éreztem ilyet jó pár hónapig, de voltam kivizsgálásokon (a szívem miatt) és elmúlt a betegség félelmem, mindent rendben találtak, megnyugodtam! Próbáld megnyugtatni magad, mert ha nincs semmi jele annak, hogy beteg vagy, akkor nem is vagy az, hidd el nekem! Feleslegesen ne paráztasd magad, ne gondolj arra, hogy beteg vagy, ha egyszer nem is vagy az! Ja és tévhit, hogy lelki okok miatt lesz valaki daganatos beteg, ezt felejts el! Ha egyszer leépül az immunrendszere valakinek, akkor az nem vezethető vissza lelki okokra! Remélem tudtam segíteni! :)
2012. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!