Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a koleszterinszintem....

Magas a koleszterinszintem. Szerintetek kell rá valóban gyógyszer?

Figyelt kérdés

Magas a koleszterinszintem,6,5.

Gyümölcs és zöldségevő vagyok,csak fehér húst,semmi zsír,a tojást sem eszem,mert nem szeretem.

Kérdeztem az orvost,akkor mégis miért?

Azért,válaszolta,mert 25 éves kor után lassul az anyagcsere,és érelmesszesedésem lesz,ha nem szedek gyógyszert.Amit fel is írt,és én nem szeretnék gyógyszert szedni 30 évesen.Rendszeresen sportolok,egészségesen táplálkozom.Tudtok valamit, ami az anyagcserémet felgyorsítaná?Köszönöm


2009. szept. 21. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Halolajkapszula is jó a koleszterinre és nem gyógyszer.
2009. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A te eseted egy igazi szellemi kihívás a számomra. Nem tudom a tuti megoldást, de megpróbálok hangosan gondolkodni. Először szögezzünk le pár tézist:


1. Az igaz, hogy 25 felett lassul az anyagcsere, és lassan, fokozatosan valamelyest magától is nő a koleszterinszint. Na de nem ennyire! (Én 47 vagyok, és 5,0 az összkoleszterinem).

2. A táplálkozás önmagában csak kis mértékben befolyásolja a koleszterinszintet. A koleszterin mintegy 80 %-át a máj termeli.

3. Általában a 6.0 szint felett szokták ajánlani koleszterincsökkentő gyógyszerek szedését.

4. Abban igazad van, hogy te túl fiatal vagy ahhoz, évtizedeken át gyógyszert szedj. Bár a koleszterincsökkentő sztatinoknak akár hosszabb idő alatt is csak ritkán van mellékhatása, azért mégsem normális dolog az, hogy évtizedeken át csak ilyen vegyszerekkel tudj élni. Ez valamilyen formában biztosan károsít, meg drága is.

5. Tudni kellene még, hogy az összkoleszterinszinten belül mennyi a HDL koleszterin, ahhoz, a gyógyszeres terápiáról dönteni tudjunk. És van még egy másik vérzsír a triglicerid is, ami számít ebben az egyenletben. (Ezeket nem közölted.)


Mielőtt ráállsz a gyógyszerre, két dolgot még megpróbálhatsz. Az egyik a táplálkozás átalakítása. Írtad, hogy szerinted jól táplálkozol, meg én is írtam, hogy ez végül is nem sokat számít, de azért számít, és mivel minden mindennel összefügg, ha beindul nálad egy pozitiv szinergikus folyamat, arra van reális esély, hogy 0,8-1,0 körüli szinttel lejjebb tudj menni, illetve a HDL-t fel tudd vinni. Itt kiemelném a növényi táplálkozás fontosságát, mindenféle zöldség jó, ez legyen a fő táplálékod. Ne húst egyél valamivel, hanem valamit (zöldséget) néha egy kis hússal. A másik, ami önmagában is koleszterincsökkentő, bár a trigliceridet nagyobb mértékben csökkenti, ez az omege3 zsírsav. Tengeri halakban van, de abból úgy se tudsz annyit enni, hogy számítson, a halolaj-kapszula meg drága, ezért napi két evőkanál ledarált lenmagot javasolok (ebben a napi szükséglet több mint 100 %-a benne van.)


És akkor még fontos a rendszeres mozgás (legegyszerűbb a futás). Ez önmagában nem direkt koleszterincsökkentő, de direktben és jelentősen növeli a HDL-koleszterint, ami ugye jó összetevő, és a szinergikus hatása révén segít a szervezeted egyensúlyát helyreállítani, ami koleszterincsökkenésben is megnyilvánul.


Esetleg még meg lehet vizsgálni, el lehet gondolkodni, hogy nincs-e valami szervi oka ennek a korodhoz képest kiugró koleszterinszintnek.


Adj magadnak fél évet, csináld meg ezeket a lépéseket, és utána jöhet újra szóba a gyógyszeres kezelés, ha ezek netán nem vezetnek kielégítő eredményre.

2009. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!