Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Házi praktikák mandulagyulladá...

Házi praktikák mandulagyulladás ellen?

Figyelt kérdés
1,5-2 hete fáj a bal mandulám. Se a torkom, se a jobb mandulám nem fáj, náthás nem vagyok, csak a bal oldal van bedagadva picit. Nyelni már nagyon nehezen tudok, még vizet is. Van valami házi praktika, amivel ezt lehetne kezelni? Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. ápr. 10. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért 1,5-2 hét után már érdemes elmenni szakrendelésre. Lázad van? Ha igen, akkor mindenképpen orvos. Nekem is sokszor fájt korábban. Sokat jelent, ha egészségesek a fogaid (nem gyulladtak). Gyógyszerek közül nekem a torokfertőtlenítők és a Bioparox segített leginkább. Azon kívül kamilla teás borogatás a nyakra, ha tudsz úgy aludni, akkor éjjelre is.
2013. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fontos az antibiotikum szedése, amit orvos ír fel, mert nagyon komoly szövődményeket okozhat egy mandulagyulladás! Ezzel ne "viccelj"! Miért nem akarsz orvoshoz menni? Valahogy próbáld rászánni magad.
2013. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hideg sós vizes gargalizálás (sok sóval)! Próbáld ki 2-3 napig amilyen gyakran csak tudod, este lefekvés előtt is mindenképp, ne igyál utána. Ez lefertőtleníti. Nekem bevált, miután a 2. antibiotikum kúra sem segített, és írták volna fel a következőt..... Azóta is csak ezt használom :)
2013. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!