Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » S. O. S! Mandulagyulladás...

S. O. S! Mandulagyulladás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ma hajnali 2-kor felkeltem azt hittem, hogy reggel 6 óra van és a fejhallgatot a rádiómra dugva zenét hallgattam! Fájt a torokm, így kimentem egy Strepsilsért! Elszopogattam, enyhült a torokfájás! Utána észrevettem, hogy megint egyre jobban elkezd fájni! Szóltam anyának, ő tett rá vizesruhát! Ma az órák után hazamentem a suliból, mert nem bírtam nyelni, és beszélni is megerőltető volt! Ittam olyan kb 1 óra környékén egy Neo Citran-t enyhítette!(eléggé rendesen enyhítette) Utána ettem gombócot, majd elkezdtem filmet nézni! Közben ettem vagy 2 karé kenyeret! Utána betakaróztam és úgy néztem! A torokfájás azonban viszajött, most itthon bevettem egy strepsils-t nem enyhítette! Elmentem, vettem egy jó meleg gőzfürdőt, abban vagy 20 percig fürödtem, de ez sem enyhített! Vacsorára, fokhagymás pirítóst ettem(nem voltak rajta darabkák, csak az íz volt olyan, mert a fokhagyma bele lett dörzsölve!) Ittam vagy 3 pohár meleg teát, de ez sem segített! Mit tegyek ez ügyben! Eléggé fáj a nyelés! Valami gyors, hatásos módszert!
2011. nov. 18. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Algopyrin 6 óránként 1 tbl. (max. 4 szem naponta) C-vitamin, meleg ágy, teázás, lázmérés, és ha van lázad, akkor mielőbb orvos! Ha valóban mandulagyulladásod van és nem "csak" egy vírusos torokfertőzésed, akkor valószínűleg nem úszod meg a dolgot antibiotikum nélkül - szóval szerintem el kell, hogy menj orvoshoz, mert ezt csak Ő tudja eldönteni. Jobbulást !
2011. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja! Az ügyeletes patikában lehet venni Bioparox sprayt, amit be kell fújni a torkodba (vagy orrba), és az helyi antibiotikum - azt még érdemes kipróbálni, hatásos szokott lenni (kapható vény nélkül).
2011. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Bioparox is jó, de mindenképpen írass fel a háziorvossal Aktil Duo-t (ezt az Augmentin helyett lehet kapni, mivel azt már kivonták a forgalomból), és ez enyhíteni fogja pár nap elteltével.
2011. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek megy a zöld pont! Anya mondta, hogy holnap reggel 1 dolgunk az, hogy irány az ügyelet!
2011. nov. 18. 21:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Segítség! Nem bírok már nyelni! Vettem be ma Neo Citran-t C vitamint, fájdalomcsillíptót, Sterpsils-t egy kiskanálnyi fokhagymát hozzá mézzel egybe meg meleg teát ittam! ma este fogunk méfg inhalálni is! Mit lehet tenni?
2011. nov. 19. 18:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Mielőbb orvos - ha még nem voltál azóta!!! Jobbulást!
2011. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Vettünk Bioparox-ot befújtunk vele(eléggé keserű volt) Enyhítette is, de most azt érzem, hogy nyelésnél a torkom fáj(de már nem annyira mint tegnap reggel) És utána egy olyan érzés, mintha egy nyálkagombóc egy részét nyelném le!
2011. nov. 20. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!