Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » En azt szeretnem kerdezni,...

Ildiko banhegyi kérdése:

En azt szeretnem kerdezni, nekem allandoan 90-100 kozott van a sziveresem, a vernyomasom 115/85 normalis ez a sziveres?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem mitralis prolapsus miatt volt magas a pulzusom. Szerintem menj kardiológiára, de nézzék meg a pajzsmirigyed is (vérkép).
2013. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Azért kár, hogy ilyen kérdésnél a kérdező nem írja meg, hogy mennyi idős, van e valamilyen betegsége, túlsúlya, stresszel e? Lehet, hogy ő mindezt tudja, de mi nem. Ezek nélkül csak annyit lehet erre írni, hogy az átlagos embernek ( aki nincsen is), magas ez a pulzusszám. De egy hosszútávfutónál normális. Persze futás közben.

Jut eszembe: és mennyi a pulzusod futás után?

2013. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
149hgm ig optimális a vérnyomás 85-95 sziv verés elfogadott
2013. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A 149-es vérnyomás már magasnak számít!!!

130/80 Hgmm a normálisnak elfogadott efelett már magas vérnyomásról beszélünk.A szívverés percenként nyugalmi állapotban 70-80/ perc.Ha nyugalmi állapotban efelett az érték felett van a szívverés,Tachycardiáról azaz szapora szívverésről van szó amit ki kell vizsgáltatni.Háziorvos,majd Belgyógyászat Cardiológia!!

2013. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 SuperUrzu7 válasza:
Én példaként 18 évesen 140/80-as értékkel élek. Ez nálam az általános értékpár. Ritkán lemegy 120/70-re. Nem vagyok sem túlsúlyos, sem beteg. Engem is a kardiológiára küldtek vele, de semmit nem találtak révén, ez nálunk családi örökség. Mindig is ilyenek voltunk. Ha nem érzed magadat rosszul, magyarán nem jelzi a tested, hogy gond van, ne aggódj miatta. A háziorvost esetleg kikérdezheted. A gyakorta szédelegsz, hányinger vagy egyéb rosszullét jön rád minden ok nélkül na az rossz jel. Akkor menj el kivizsgálni. Jobb esetben megoldható és meggyógyítanak, rossz esetben gyógyszereken fogsz élni amit senkinek sem ajánlok sem kívánok.
2013. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Evancz válasza:
Nekem is nyugalmi állapotban 90 körüli a szívverésem. Pajzsmirigyvizsgálatra és szívultrahangra küldtek. Mivel rendben volt mindkettő és más panaszom nincsen, így gyógyszert sem kaptam és azóta is ezen a pulzusszámon élek.
2013. ápr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Törőcsik András válasza:

Nézesd meg a vér képedet mennyi a vas benne?

Ha túl alacsony akkor kevés oxigént szállít a vér és a szervezet úgy védekezik hogy gyorsabban ver a szív.

Ez főleg nőknél fordul elő mivel Ők menstruálnak.

De ez csak egy lehetséges ok.Lehet sok más elő idéző ok is.

Azért meg ér egy kivizsgálást.Sajna nem írtad meg a nemed,korod,súlyod,edzettségi állapotod,stb.

2013. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én is fel akartam tenni ugyanezt a kérdést, de mivel már a kérdező megtette, én csak csatlakoznék hozzá.

Paramétereim: 165 cm, 70kg, 27 év. Nekem mondjuk nagy gerincferdülésem is van hozzá sajnos. Nem vagyok rosszul, amikor influenzával mentem a dokimhoz, nem mondta,hogy ki kellene vizsgáltatni.


Mit gondoltok, akkor ez normális lehet? (tudom, hogy a gerincferdülés nem normális, meg kicsit a súlyom is több, mint kellene, de kerekesszékes vagyok, és ezért mozogni, sportolni sem tudok, NEM KAMU, mielőtt valaki benyögné.)

2013. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdezze meg orvosát, ne itt tájékozódjon orvosi témákban, mert ez nem egy megbízható oldal ebben a témában.
2013. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 vizililiom ***** válasza:
Mindenki úgy tájékozódik ahogy akar. Nagyonis hasznos ilyesmiket (is) ezen a fórumon kibeszélni. Márcsak azért is mert hasonló panaszú emberek akik már x helyet bejártak (és esetleg mindehol mást mondtak neki!) panaszaikkal azok is hozzá tudnak szólni ami nagyon tanulságos, de akár orvosok is hozzá tudnak szólni. Egyébkéntként meg vannak nagyon hülye orvosok is, sőt talán ebből van a több, évekbe szokott telni amig kiderítik hogy mi a baja az illetőnek, mert annyira széttanulták az agyukat, hogy a legelemibb dolgokat nem tudják.
2013. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!