Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon alacsony a vérnyomásom....

Nagyon alacsony a vérnyomásom. Napi 2 kávé így sok?

Figyelt kérdés

Nem kórosan, de állandóan alacsony a vérnyomásom, fáradékony vagyok ezáltal. Igyekszem sok vizet inni és sportolni.

Ha napi 2 kávét megiszok ( nem a legerősebbet), akkor ez nem növelheti meg később veszélyesen? Úgy, hogy tartós legyen a magas vérnyomás? Mert azt sem akarom,akkor inkább maradjon alacsony.

Előre is köszönöm a válaszokat! 23/L



2013. ápr. 2. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Tartósan nem fogja növelni a kávé. Nekem is alacsony a vérnyomásom több éve, mellette kávézok is (napi 1-2). Mégsem emelte meg annyira hogy gond legyen belőle.

Sőt... van úgy hogy 3 kávé sem használ és majd bealszok napközbe. Sajnos ez a munkahelyen okoz gondot. Ott sosem értették miért kell egész nap kávéznom. Azt hitték unalomból csinálom! :) Pedig nem.

2013. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
A köztudattal ellentétben a kávé nem emeli meg jelentősen a vérnyomást ás azt is csak rövid ideig. Legújabb kutatások szerint a nem nagy mennyiségű(napi 1-2 kávé)fogyasztása javítja a vérkeringést és ezáltal az agy működését is.
2013. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
A napi kettő nem sok. Én is annyit iszok az alacsony vérnyomásomra. Meg napi két három liter víz, félóra séta, vagy heti háromszor fél óra szobabicikli.
2013. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok az.

Kezdj el kocogni. Igyál rendszeresen vizet, napi 2-3L-t. Én is voltam ilyen helyzetben. Ha az egészséges étkezés, rendszeres futás és vízivás nem segít, akkor menj orvoshoz.

2013. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!