Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az elmúlt években valahányszor...

Az elmúlt években valahányszor megmérték a vérnyomásom mindig sopánkodtak egy sort az orvosok, és állandóan azt kérdezgették, nem szoktam-e elájulni. Tudom, hogy alacsony, de ennyire alacsony lenne?

Figyelt kérdés

(iskolaorvos, munkaorvos, jogsi előtti vizsgálat)

Másik dolog, érdekes módon, ezek az esetek sosem nyáron történtek, amikor kint és bent közel ugyanannyi a hőfok, hanem télen és ősszel, amikor kint hideg van, bent meg nagyon meleg, mert fűtenek veszettül, rajtam meg három réteg pulcsi, és valóban szédelgek a benti melegtől. (De egyébként is alacsony.) Miért van az orvosi rendelőkben 25°C?


Ha valaki nem értené, hogy mi a kérdés, az a kérdés, hogy miért sopánkodnak az orvosok, ha egyszer tudják, hogy kintről (-10°C-+5°C-ig) megyek be a melegbe, túl vagyok öltözve, így természetes, hogy szédelgésközeli állapotba kerülök, mire a vizsgálatra kerül a sor. Meg alapból egy 25°C-os szobában nem három pulcsiban, hanem pólóban, rövidgatyában ül az ember.


2013. ápr. 12. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyire alacsony számszerűen?
2013. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ööö... most lehet, hogy hülyeséget mondok, de a legutóbbi ilyen téli-pulcsis-meleg rendelős esetnél 120 volt. (Nem értek hozzá.)
2013. ápr. 12. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:
A 120 szisztolés nem alacsony, tarósan 100 alatt tartják alacsonynak, 140 felett meg magasnak.
2013. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom, hogy mi a bajuk. Alapjáraton tényleg kiskorom óta hideg a kezem-lábam, de ha mozgok, akkor normális.
2013. ápr. 12. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem azért sopánkodnak, mert amit te normálisnak tartasz, az nem igazán az. Ha a szervezeted rosszul szabályozza a testhődet, vérnyomásodat akkor az lehet komoly dolog is. 25 fok meg azért van a rendelőben, hogy a derékig vetkőzött páciensek ne fázzanak.
2013. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!