Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lábközépcsont törés és műtét...

Lábközépcsont törés és műtét 3 hónap után?

Figyelt kérdés

3 hónapja eltört a lábközépcsontom, elmozdulás nélküli törés volt, az első 4 hétben egész szépen gyógyult így levették a gipszet. De kis terhelésre is folyamatosan fájt, és fáj a mai napig, így megnézettük egy magánorvossal. Kiderült, hogy álizület keletkezett és műteni kell.


Kinek volt már hasonló műtétje, sérülése? Megosztaná velem tapasztalatait? Milyen a műtét? Mennyire kockázatos? Nagy sportember vagyok, sportba való visszatérés? Sose lesz már ugyanolyan, mint volt?


Köszönöm! :)



2013. ápr. 18. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem ínszalagot kellett műteni ugyanígy, hát kellett fél egy év mire rendbejött, ha még van kérdésed írj rám
2013. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mazsok válasza:

Álízület, (pseudarthrosis), orvostani kifejezés. Jelenti azt az esetet, amidőn eltörött csontok végei közt nem keletkezik csontképződés, hanem csupán kötőszövet, minek következtében a csontok többé-kevésbé úgy mozoghatnak, mintha ízület volna köztük.

-Ezek szerint elcsesztek a lábad egy kicsit, műteni kell, rögzíteni csarnokkal meg stb. Jobb lett volna az elejin így keze az orvosod, igyhát kezded élőről megműtik rögzítik és újabb pár hónap míg lábra állsz,Azért mondom mert nekem volt szerencsém 2x eltörjem a bal lábam és mindkétszer műtötték és telerakták vasal.-Kitartás !!! nem kell elcsüggedni !!! és gyors jobbulást !!!

2013. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mazsok válasza:
Ja és meg elfelejtettem hogy ha műtik és jól csinálják egészt helyre áll a lábad,az első évekbe azért óvni kell
2013. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót!


Már megvolt a műtét, most újabb hetek telnek el majd gipszben. Aki esetleg idetéved és érdekli a téma: nagyjából fél-1 órás műtét volt, ébredés után nem volt semmi gond, 1-2 napig fájt, de a kórházban kaptam fájdalomcsillapítót, 2 éjszaka után hazaengedtek. Itthon már semmi gond nem volt, nem kellett a Cataflan sem. Türelem, kitartás.. Ennyi. :) Nézzük mindig a dolgok pozitív oldalát: már rutinosan megy a mankózás. :)

2013. máj. 8. 12:46
 5/11 mazsok válasza:
Fémmel rögzítették? Azért szerintem sokat ne mászkálj hogy netán nehogy megmozduljon a csont mert nem fog megforrani rendesen
2013. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, csavarral. Hát igyekszem nyugton maradni... de jövő héttől már mennem kell suliba. :(
2013. máj. 8. 15:46
 7/11 anonim válasza:
Igen sajnos én is hasonló helyzetben vagyok most! Nekem mind a két lábam eltörött Siklóernyőzés közben neki repültem egy épület falának és a jobb lábam sarokcsontom tört el és a bal lábamon pedig az ötös lábközépcsont! Két hónapig voltam gipszben aztán végre lekerült a két gipsz rólam de jött a rejtett harmadik probléma! Mégpedig a bal lábam lábfején az egyes lábközépcsont másfél centire elmozdult a helyéről és így a lábfejem vastagabb lett ennyivel! A cipőimbe nem tudok bele bújni a vastag lábfejem miatt, illetve az elmozdult 1-es lábközépcsont fölött egy vastag dudor van ami folyamatosan fáj! Járni csak bicegve tudok! Az orvos közölte velem, hogy műteni kell! De nem értem, hogy akkor eddig mit néztek a két hónap alatt rajtam, ha két hetenként mentem a kórházba röntgen kontroll vizsgálatokra! Nem vették észre, hogy az egyes lábközépcsont elmozdult a helyéről? Amúgy a két törés rendbe jöttek teljesen, de most ez a harmadik probléma miatt mehetek műtétre! Miközben ezt a hibát az orvosnak már a kezdetben észre kellett volna vennie!
2013. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

ja és még egy érdekes dolog! a focistáknál más a helyzet egészen, ugyanis ott az van, hogy két hónapon belül a játékos már futni tud rendesen az össze rakott lábával! miért is van ez? egyszerű a válasz rá! mert ahol pénz van és érdek, ott az orvosok MINDENT megtesznek hogy jó legyen a műtét és tökéletes legyen a játékos lába! a hétköznapi emberek magasról levannak szarva. ahogy esik úgy puffan, lesz ami lesz, kit érdekel hogy majd annak a szerencsétlen tört lábú betegnek milyen lesz a lába gyógyulás után..?! sajnos ezek tények.

a focisták vannak előnyben, ha..ott valamelyik játékosnak törik a lába, annak nem kell aggódnia.

2013. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam írok pár sort, hátha valakit érdekel a téma:

Május elején volt a műtét, azóta eltelt 4 hónap. Egyenlőre kocogni, futni még nem tudok, de a sétát már jobban bírom. Nagyon sokat úszom, biciklizem, orvosi javaslatra.

1 hónappal ezelőtt még nem volt összeforrva a csont, az orvos nem aggódott, remélem, hogy ez így normális.. 1 hét múlva lesz újabb röntgen, ha még akkor sem lesz összeforrva... hát nem tudom. Kezdem elveszíteni a reményt, így 8 hónap szenvedés után. :(

2013. szept. 1. 11:03
 10/11 anonim válasza:
Mi lett a végkifejlet??
2015. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!