Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen tusfürdőt és sampont...

Milyen tusfürdőt és sampont használjak? Vagy mit használjak ezek helyett? Illatanyagok, színezékek nélküli, Sodium lauryl sulfate-mentes kellene. Ami természetes, nem káros összetevőket tartalmaz.

Figyelt kérdés

Ma vettem az Alverdétől egy tusfürdőt, hát mit ad ég, ebben is megtalálható a Sodium Laureth sulfate, csak más néven van ráírva, valami coco-sulfate.

A fogkrém-márkákat is végig nézegettem a-zig, az Elmexet kivéve mindben benne volt ez a méreg. De ebben az elmexben is van egy-két gyanús összetevő. Még a bionak mondott termékekben is.

Mivel tudnám nélkülözni a tusfürdőt és a sampont? Oké, hogy az arcomat tudom ápolni élesztővel, ez bevált, de mi legyen a testemmel és a hajammal? A termékekben már nem bízom...

Milyen gyógyteával mossam a hajamat, vagy mit locsoljak magamra, amiben nincs méreg?


2012. szept. 6. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni nagyobb fodrászkellékes üzletekben szulfát mentes sampont, de nekem herbáriában ajánlottak olyan szappant is, aminek a 90%-a valami olaj, állítólag kiváló hajmosó/ápoló szer, és bőrre is lehet használni. Jó tanács: Tulasi terméket ne vásárolj, csak mert szulfát mentes. Olcsó és pocsék minőségű.
2012. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Organic mission
2012. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok, itt nézelődhetsz még. Keresőbe írd be hogy szulfát mentes, és dobja a termékeket.


[link]

2012. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hajat mosni tudsz szódabikarbónával. Kb. két evőkanálnyit elkeversz kevés vízzel és bedörgölöd. Hát ez nem lesz egy habos és csoda illatos hajmosási élmény, mint a bolti termékekkel, de nem is ez a célja egy hajmosásnak... 1-2 percig masszírozd át vele a fejbőrt, kicsit nyomkodd át a hajad, rakhatsz is még vizet a fejedre, hogy könnyebb legyen... Aztán lemosod róla... A végén kevés ecetet rakok vízbe, és azzal öblítem le a hajam.


Én fél éve így mosom a hajam, néha Alverdés samponnal, ha olyan kedvem van.


A neten találsz tojásból kevert sampon receptet ha rákeresel. Én azt nem javaslom, ha kicsit se bírod a szagát. Iszonyat büdös hajra kenve, a fürdőt is jól össze lehet mocskolni vele.


Fürdéshez, kézmosáshoz rengeteg natúr szappan áll rendelkezésre a bioboltok polcain, vagy a neten...


Én még itt szoktam hasznos tippeket találni, sok kence recept van, vannak egészen egyszerű ötletek is, amihez nem kell száz féle összetevő...:

[link]

2012. szept. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

én is ezt az oldalt ajánlom: www.lukreciakencei.hu


hajmosásra samponszappant, utána almaecetes vizes öblítést

fürdéshez sima háziszappant

www.meska.hu itt nagyon sok szappan és egyéb vegyszermentes dolgok vannak

fogkrém: dentomin fogport összekeverek növényi glicerinnel, nyírfacukorral és teszek bele borsmenta illóolajat :) nekem ez nagyon bevált

a www.cosmio.hu oldalról rendelek hozzávalókat de a fogpont a dm.ben is be tudod szerezni

2012. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tanácsot! :) Aranyosak vagytok!

Most vettem először Alverde natur sampont, vagyis sampon és tusfürdő egyben, ebben sincs SLS, de egy másik anyag igen, ami szinte ugyanez, csak más a neve. :(

A szódabikarbónás-ecetes hajmosásról már hallottam, de a szódabikarbóna nem túl drasztikus a bőrnek/hajnak?

2012. szept. 8. 13:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha 1-2 perc alatt mosod meg vele és nem hagyod rajta tovább, nem lesz semmi baja tőle. Sokkal többet árt neki a sok bolti vegyszer amit samponként árulnak...
2012. szept. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon szuper ez az oldal, amit ajánlottatok, nagyon jó ötletek vannak benne!
2012. szept. 8. 18:02
 9/14 anonim ***** válasza:
2012. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Aloe-Jojoba Shampoo

További információ...


Összehasonlítás kiválasztása


6,340.00 Ft

A stabilizált Aloe Vera gélt tartalmazó sampon nemcsak a hajra, de a fejbőrre is jótékony hatást gyakorol. Aloe-Jojoba Conditioning Rinse

További információ...


Összehasonlítás kiválasztása


6,340.00 Ft

A PH semleges Aloe-Jojoba Conditioning Rinse megújult formulája B-vitamin komplex és hydralizált protein tartalma által még hatékonyabban ápolja és kondicionálja a hajat.

2012. szept. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!