Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tapasztalatokat szeretnék...

Tapasztalatokat szeretnék gyomortükrözésről?!

Figyelt kérdés
Mennyire elviselhetetlen a vizsgálat? Fáj?
2013. máj. 2. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fájni nem fáj, inkább feszítő érzés, mint fájdalmas. Kellemetlen, de ki lehet bírni. Én azzal vigasztaltam magam, hogy nem az számít, hogy milyen rossz, hanem hogy utána kiderül, hogy mitől vannak a tünetek és végre kapok rá megfelelő kezelést. És kibírtam.
2013. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia. Mennyi ideig tart? Nagyon félek tőle előre lever a víz. A háziorvosom küld de rettenetesen pánikolok.
2013. máj. 2. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10 perc.

Én is paráztam rendesen, de hát túl lehet élni.:)

2013. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt már kétszer. A második tavaly nyáron volt, és kaptam vénásan nyugtatót (nem kértem, egyből adták). Olyan kómás voltam a vizsgálat alatt, hogy csak egy képre emlékszem az egészből.

Az elsőnél nem adtak nyugtatót, és arra emlékszem is. Nem volt vészes egyáltalán.

Inkább 10 gyomortükrözést beválallok, mint egy béltükrözést. Mert sajnos mondta a dokim, hogy 45 éves koromtól kell majd csinálni bizonyos időközönként (még csak 26 vagyok, van még egy kis időm :-) )

2013. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nálam a gyomortükrözés és a vastagbéltükrözés is felmerült a doki mondta h.kezdjük a gy.tük.-sel mert az kevésbé kellemetlen. Azt mondtam neki inkább nem is akarom tudni mi a baj élek amíg meg nem halok. Semmi nem tart vissza jobban ettől a tükrözéses dologtól. :-(
2013. máj. 2. 17:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, érdeklődd meg ezt a nyugtatós dolgot. Lehet mindenhol adnak már. Nekem az első 10 éve volt.
2013. máj. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, tavaly tükröztek és nem kaptam nyugtatót. És nálunk nem is szokás. Nyilván ez kórház függő.
2013. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj, eddig még senki nem halt bele, te sem fogsz. Viszont erőltesd meg magad és légy úrrá a pánikodon, mert ha segítesz, tehát együttműködő vagy akkor sokkal könnyebb neked is és a többieknek (akik végzik a vizsgálatot) is, és gyorsabban végeztek.
2013. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Néztem én altatásban is csinálják, de valami 40ezer ft. Nektek miért kellett a vizsgálat? Nekem folyamatos hőemelkedésem van gyakran megy a hasam és sokszor van hányingerem. A fájdalom jobb oldali alhasi olykor borda körüli. Epehólyag és epekőre vizsgáltak az jó volt. Így maradt a nyombél fekély gyomor fekély gyanúja.
2013. máj. 2. 17:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokat görcsölt a gyomorszájam, fél éjszakákat végighánytam, sok savam volt, nálam is nyombélfekélyre gyanakodtak, de szerencsére semmilyen rendellenességet, problémát nem találtak a tükrözés során, így refluxot diagnosztizáltak, kaptam rá gyógyszert és elmúltak a tüneteim.
2013. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!