Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tapasztalatokat szeretnék...

Tapasztalatokat szeretnék kérni frontin nevű gyógyszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Életemben először pánikrohamom volt, azóta ideges vagyok és az orvos ezt a gyógyszert írta fel. Naponta 3x1 0,25 g kell szednem egy ideig. Míg jobban leszek. Ha nem akkor további kezelésekre kell mennem. Ideges már nem vagyok de aközérzetem nem javult sokat. Véleményekre vagyok kíváncsi.
2011. dec. 1. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyu 20! éve szedi a Frontint, aztán kapott mellé Anafranilt, most már valami 3. gyógyszert is szed, színtén pánikbetegség és klausztrofóbia. Tapasztalat: Egyre több gyógyszerre lesz szükség és csak annyit ér el vele az ember, hogy nem lesznek pánikrohamai, viszont rá lehet szokni a gyógyszerre
2011. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy pánikroham még semmi.A legtöbb embernek már volt legalább egy életében.Emiatt butaság lenne gyógyszert szedni, ráadásul a frontinra könnyű rákapni és amíg nem szoksz hozzá, még fel is erősítheti a tüneteid.Én azt mondom, legyen nálad pár szem frontin és ha bárhol elkap a rosszullét, vegyél be belőle.Ez ad egy kis biztonságérzetet, de így nem fogsz rászokni.Ha ideges vagy igyál rendszeresen valamilyen nyugtató teát, az ugyan gyengébb, de sokkal többet segít hosszútávon és semmi mellékhatása nincs.Az idegességed, gondod, pánikod kiváltó okát nem fogja a gyógyszer megoldani.
2011. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A frontinra tényleg nagyon gyorsan rá lehet szokni, ezért márt javaslok. Általában ha pánikroham, vagy depresszió, vagy bármi nagyon negatív történik, akkor célszerű változtatni valamin, mert ami van, az nem jó. Nem tudom most mit csinálsz, de menj el önkéntesnek, vegyél egy kisállatot, járj új emberek közé, keress egy új hobbit. Segíteni fog, többet mint a frontin. Illetve a nyugtató tea tényleg jobb.
2011. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs, a gyógyszerről nem tudok írni, de azt javaslom, keress fel egy másik orvost is. Én anno később, több roham után mentem orvoshoz, és néhány alkalmas terápiával és gyógynövényes enyhe nyugtatókkal kikezelt. Ebből kiindulva szerintem téged ilyen korai stádiumban sokkal enyhébb módszerekkel ki lehetne kezelni, nem érzem indokoltnak, hogy frontinnal mérgezd magad.
2011. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sok ez a 3x1 egész 0,25-ös adag. Én súlyos szorongásos beteg voltam, és 3x1/2-et kaptam. Ha jól vagy, óvatosan építsd majd le a gyógyszert. Tanulj meg relaxálni, nekem az segített.
2011. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne már, emberek! Négy válaszolóból hárman bele akar szólni a gyógyszer adagolásába? Gondolom, orvosi végzettség nélkül, úgy hogy a beteget sosem látták, csak nekik valami használt, és úgy vélik, az mindenkinek használhat.

Ez hatalmas felelőtlenség!


Kérdező, szerintem orvosi konzultáció nélkül nehogy változtass bármin! Én írtam, hogy esetleg keress fel másik orvost, ezt fenntartom. Több szem többet lát, de csak a szakértő szem!!!!

2011. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem valamelyest tájékozott ember orvosi végzettség nélkül is jól sejti, hogy ez nagyon nagy adag gyógyszer.Egyszeri pánikroham után.

Nekem elég súlyos rosszulléteim voltak, huzamos ideig, de a 0,25-ös ből csak napi 1 db-ot kellett volna beszednem.(Megjegyzem, elégnek bizonyult a fele is).

2011. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez tiszta sor, ha megnézed az előző hozzászólásomat, ott én is ugyanezt leírtam. De attól még tény, hogy nem ismerjük a beteget, nem tudjuk, mi van a háttérben, könnyen lehet, hogy nem csak a pánikroham miatt kapta a frontint, hanem talált az orvos valami mást is, amiről nem tudunk.


Vannak olyan emberek, akik valóban úgy tesznek, ahogy itt tanácsolják nekik. Ez elég nagy felelősség ahhoz, hogy laikusként az ember ne avatkozzon az orvosok dolgába. Tudom, hogy ez túlzásnak tűnik, de úgy gondolom, hogy a másik ember egészségével nem szabad szórakozni meg sejtések alapján tanácsot adni.

2011. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Tényleg nem mindent írtam le magamról, és ezért nehéz tanácsot adni. 2 éve szültem, akkor depresszióval küzdöttem de az magától elmúlt orvosi segítség nélkül, a családom segített. De sajnos idén nagyon sok rossz történt velem,(2 nagyim meghalt). A legrosszabb anyukám 4 éve meghalt és lehet hogy ez is közre játszik az idegrendszeremben. Meg az állandó egyedüllét, távol a családomtól, monoton egyfolytában a kicsivel. Nincs semmi felénk ahova eljárhatnék. Monoton unalmas minden napom, és tiszta ideg vagyok. Ez a frontin nagyon sokat segít de mihelyt tudok felkeresek egy másik orvost. Röviden ennyi a történetem. Mégegyszer köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 1. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!