Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha tüdögyulladásom volt 4...

Ha tüdögyulladásom volt 4 hétig. Lehet-e menni tüdöröngenre 4-5 havonta,? Nem ártalmas a röngen? A korházban 5 naponként küldtek.

Figyelt kérdés
Mert bizony félek. Sok beteget láttam a korházba aki azt hitte bebent 1-3 hétre és elmulik, majd szegénykém meghalt. Szóval veszélyes és alattomos betegség. Nekem minden tünet nélkül volt. Csak szédültem étvágyt
2013. máj. 4. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
4-5 havonta lehet, de azért sugárterheléssel jár... ha tehették volna, lett volna más megoldás, akkor a kórházban sem küldtek volna 5 naponta... De persze, majd kell kontroll!
2013. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kezeltünk az intenzív osztályon igen súlyos állapotú, lélegeztetett, szeptikus tüdőgyulladásos betegeket, akiknél nagyon gyakran (volt hogy naponta) muszáj volt mellkasröntgent készíteni heteken keresztül. Egy részük teljesen felépült. Aki pedig nem, annak sem a röntgenezés volt az oka, hanem az alapbetegsége.
2013. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mehetek,ha jol veszem ki röngenre 5 havonta,saját magam megnyugtatása végett is.beutalo nem aladály a körzet doki ir ha kell.Nálunk ha visszalapozok majd mindenk,édesanyám is tüdögyulladásban halt meg


Tehát a hajlam megvan,nálam is és elmultam 55 éves.

Nagyon jo informácio és orvosi oldalakat találtam a neten olvasgatom.Nehéz és érdekes téma.már ugye nekem aki nem ért hozzá.Nekem a korházban a bronhoröngennél,mikor is olvastam a záromat itthon a hörgöfefe tetszett a legjobban,igaz a vizsgálattol nagyon féltem bronhoskopia,de olyan jot aludtam hogy a szomámba ébredtem csak arra hogy éhes vagyok.

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOKAT:tisztelettel maradok ÉN.

2013. máj. 4. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!