Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha csak stroboskop vált ki...

Ha csak stroboskop vált ki enyhe epilepsziás rohamot, és az eeg semmit nem mutatott ki az azt jelenti, hogy epilepsziás vagyok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

csak idő kérdése, hogy mikor vált ki más is rohamot. nekem van egy epilepsziás ismerősöm, de ő már gyerekkora óta az. nemrég le akart szokni a gyógyszeréről, mert nem voltak már tünetei egy jó ideje és egyszer csak rohama volt, pedig nem csinált semmi olyat, ami kiválthatta volna.


amúgy én se vagyok epilepsziás, de a szórakozóhelyeken(főleg a mori ligetben) volt, hogy nagyon erősen villogott a lámba, attól még az egészséges emberek is epilepsziások lesznek.

2013. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az EEG nem mutatott ki epilepsziát,most voltam csütörtökön,azt írták a leletre,hogy ´˝epilepsia kizárható˝˝
2013. máj. 6. 11:59
 3/8 anonim válasza:

Nem vagyok teljesen biztos ebben, de valószínű hogy amikor az alany tünetmentes állapotban van, akko ez EEG sem mutat ki semmit. Ez még nem feltétlenül zárja ki az epilepsziát.

Az is lehet hogy nem epilepsziás rohamot váltott ki a villogó fény, hanem migrént, ami elég gyakori.

2013. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor tünetmentes embereken mért csinálnak EEG-t??
2013. máj. 7. 06:57
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is csináltak EEG-t de azért mert elájultam és csak úgy. azért van, hogy érezd, hogy törődnek veled.
2013. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tünetmentes alatt azt értettem, hogy amikor épp nincs krizise. (Bocsi, lehet rosszul használtam a szót).
2013. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MissLawliet válasza:

epilepsziásoknak is lehet negatív EEG-jük, ugyanis az EEG csak a pillanatnyi állapotot mutatja

én epis vagyok, és csak egyetlenegy pozitív EEG leletem van, a többi mind negatív, mégis vannak rohamaim

szóval ne az EEG-nek, hanem az orvosnak higgy, és ne kockáztass, mert nem lesz jó vége

2013. okt. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Aludtal az eeg kozben vagy nem?
2015. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!