Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudom eltávolítani a...

Hogyan tudom eltávolítani a kullancsot a testemről? Mi van ha a a kullancsot hagyom a testemen?

Figyelt kérdés
Ma elmentem kirándulni és nem fújtam be magam és elkapott a kullancs.

2013. máj. 10. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
először valami testápoló krémmel,pl . nivea krém bekened úgy,hogy elfedje a testét a krém, pár perc múlva meg letörlöd,és benzines(sebbenzin,lakkbenzin,higító,körömlakk lemosó) vattával addig dörzsölöd a kullancsot amig ki nem esik.Én így szoktam.Testápoló helyett jó még a vietnami balzsam is.
2013. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Csipeszel megfogod és az óra mutató járásával ellentétesen kell kitekerni. KIVÉTEL, HA BALMENETES KULLANCS!
2013. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az a baj az első válasszal, hogyha fertőzött a kullancs, akkor ha kenegeted, nyomogatod, visszaöklendezi beléd a baktériumokat, vírusokat.


Tisztán, és egyszerűen, és a legfontosabb: gyorsan el kell távolítani az agyhártyagyulladás és Lyme kór veszélye miatt.


Ha nincs kullancscsipeszed, akkor a legegyszerűbb módszer, ha vágsz kb 30 cm cérnát. Kötsz rá egy hurkot, és finoman ráereszted a kullancsra. Ha már a fejénél van a hurok, gyorsan összehúzod, Ha már szoros, akkor egyenesen ki kell húzni.


Ne ijedj meg attól, hogy nem jön, erősen kell néha húzni nagyon. A lényeg az, hogy kijöjjön.

Utána, ha kijött, ajánlott elégetni, ugyanis vérszívás után szaporodik, lerakja a sok-sok petéjét!


A kullancs nagy potrohát soha nem szabad nyomogatni, dörzsölgetni stb, főleg nem szabad bármivel is bekenni!!!

2013. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Be ne kend semmivel !!!!

Megfogod a bőrnél közvetlen és kitéped. Ha bent maradna a feje, kis ideig viszketni fog, de előbb-utóbb kidobja a bőröd. Ezek után figyeld a csípés helyét. Ha körben fehér sáv mellett nagy piros kör alakul ki, orvoshoz kell menned. Egyébként semmi dolgod. nincs vele.

2013. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A második válasz pedig elég vicces. A kullancs nem menetes, nem csavar az!
2013. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megfogod a körmöddel, kiszeded. Én Lyme-kóros lettem pl, de elkaphatsz agyhártyagyulladást, meg minden finomságot.

Lyme-kór:

[link]

2013. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mi van,ha hagyom?
2013. máj. 10. 18:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi. ha nem szívta meg még magát, nem is fertőz, ha véletlen fertőzött volt. Ha bent hagyod, benne van a pakliban, hogy fertőzött is lehet. Ha teleette magát, lepottyan rólad. Ahova leesik, ott elbújik és lesz sok kicsi kullancs , ha nőstény volt.
2013. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
csak a nőstény kullancs szív vért, ezért kell kivétel után elégetni rögtön! Én gyújtóval szoktam elintézni, azután már biztosan nem petézik le sehol.
2013. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha jót szeretnél magadnak, akkor vedd ki egy csipesszel! :)


A kullancsok által terjesztett betegségek ellen az egyetlen jó védekezési mód, ha kirándulás után este át van vizsgálva az ember teste és ki van belőle szedve időben a kullancs.


A folyamat kb így néz ki:


1; Elmész kirándulni

2; Rád mászik egy kullancs

3; Megkeresi a magának való kellemes helyet, ahol vért szeretne szívni. Általában elmondható, hogy nem szeretik a napos, meleg helyeket, így bemászik ruha alá (lábszár, póló, zokni). Így van az, hogy bokában, térdhajlatban, derékban, nyakban (haj tövénél), ágyékban találkozhatunk vele a legsűrűbben.

4; Megszívja magát vérrel

5; Emészt egy kicsit

6; Visszaöklendezi a megemésztet valamit és EKKOR FERTŐZ. Ez általában 6-12 óra közötti időszak.


Ha egy kullancs fertőzött Lyme kórral vagy agyhártyagyulladással (és a másik közel 60 betegséggel, amit terjeszt), DE 6 órán belül ki van szedve szakszerűen a testből, akkor megúszhatjuk a betegségeket. Ha magadban hagyod, akkor...

2013. máj. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!