Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétvégén erdőben volt anyukám...

Hétvégén erdőben volt anyukám sétálni a kutyusunkkal. Elfelejtette feltenni a scalibor kullancs elleni nyakörvet. Persze összeszedtek jó pár kullancsot. Sikerült eltávolítani őket de lehet hogy maradt is benne. Szerintetek kell tartani a betegségtől?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a pakliban. De pl mamámnál csomó van mindíg a cicákban, én szoktam kivenni és eddig még soha semmi bajuk nem volt!

Azért figyeljetek a kutyusra, és ha észre vesztek rajta valamit, nem eszik, bágyadt stb.. akkor azonnal vigyétek orvoshoz!

2010. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kanna11 válasza:

Szerintem nem lesz baja, ha előtte rajta volt és utána is visszaraktátok, akkor a hatóanyagok újra dolgoznak és ha esetleg maradt is a kutyában kullancs, akkor megdöglik és ártalmatlan lesz.

Mi is Scalibort használunk nem volt még probléma vele.

2010. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Szerencsére semmi baja a kutyusnak. Azóta én is utána olvastam hogy elegendő védettséget kapott előtte a scalibor nyakörvvel.
2010. okt. 14. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!