Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen lesz a kemotherápia?

Milyen lesz a kemotherápia?

Figyelt kérdés

Két nap múlva kezdődik a kezelésem, és ki vagyok készülve idegileg is. A hasam fájt egy csomó időn keresztül, és a combcsontomban is éreztem fájdalmat. Huzamosabb időn keresztül voltam náthás, és a nyirokcsomóim is megnagyobbodtak.

Elküldött az orvos vérvételre, és anyának mondta meg az orvos, hogy mi a bajom. Elküldött az onkológiára, és ott mondták, hogy nem kell aggódni, nem mindenki viseli rosszul a leukémia ( akut myeloid leukémia) kemotherápiáját.


Nagyon félek a kezeléstől, és az orvosoktól. Lehet, hogy bele is fogok halni a gyógyszerszedésbe? A hajamra bukik minden csaj, mert természetesen szőke vagyok, lehet, hogy kopasz leszek? :S

Mondjatok valamit, nagyon félek.


17F


2013. máj. 15. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Változó, hogy ki mennyire bírja. De mindenesetre a leukémiát kemóval lehet jó eséllyel kezelni. A hajad pedig visszanő:)

Legyél erős, kitartás!

2013. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Változó, hogy ki hogy viseli. Mikor kapod, az csak infúzióba lefolyó különböző gyógyszerek, kiegészítve vitaminnal, ásványi anyaggal, hányáscsökkentővel.

Később lehet hányingered, hányhatsz is. Nem minden kemótól hullik ki a haj, de visszanő! Enyém kihullt, padlóra küldött. Nem a (nem csak) a hajamat sajnáltam, nem volt sok addig sem, hanem akkor tudatosult bennem a betegség.

Kemó mellékhatására jó a sok folyadék. Nem bubis ásványvíz, különböző gyógyteák, gyümölcslevek.

Lesz olyan étel, illat, aminek a szagát sem birod majd.

Lesznek ételek, amiket megkívánsz, a szervezeted jelezni fogja, milyen vitaminra van szüksége.

Banánon, és mákos rétesen éltem akkoriban. Banánt előtte, utána is utáltam. Nem olyan borzasztó, mint a híre!

Kitartás, és bátorság!

2013. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolgot elfelejtettem! Kérdezd meg, mehetsz-e napra a kemó után. Nem napozás, csak napfény. Vannak olyan (lehetnek) összetevők benne, amivel nem lehet.

Nem tudtam, márciusi gyenge napfénytől kiütéses lettem.

Írj, ha van kérdésed, válaszolok, ha tudok!

2013. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!