Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg ennyire veszélyes a...

Tényleg ennyire veszélyes a szolárium?

Figyelt kérdés

Már lassan 11 éve járok szoláriumba,de hála az istennek,nem kaptam bőrrákot és nem is szeretnék!Mostanában heti egyszer 6 percet járok,ez sok vagy nem?

Tavaly decemberben voltam melanóma szűrésen és ott se találtak semmilyen anyajegyelváltozást,de a doki azt mondta,hogy ne járjak,mert akkor is veszélyes ha nem vagyok veszélyeztetett(barna haj,barna szem,sok de nem rengeteg anyajegy..)Ti hogy vagytok ezzel?


2009. okt. 4. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes, ha sok anyajegyed van, ezek elrákosódnak. Job, ha abbahagyod.
2009. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan sokan, és olyan okosakat momdanak, miért nem akarod meghallani?

Megpróbálok nagyon értelemes lenni, remélem nem bántalak meg.

Tehát próbáld elképzelni, hogy minden egyes szolizással, egy egy réteget húzol a bőrödre, végül kényelmetlen lenne ugye?

Minden egyes alkalom hozzáadódik az előzőhöz, és nem vonom kétségbe azt, hogy nincs semmi bajod, de ezzel nincs kizárva a lehetősége annak, hogy akár tiz évvel ezelőtt keletkezett rendellenesség holnap aktiválódjon, vagy mondjuk az utolsó alkalommal alakuljon ki, és majd mondjuk a következő 10 évben aktiválódik majd.

A bőrszövet nem felejt, ezért kellene óvnunk mindenféle sugárzások hatásaitól, még a túlzott mértékű természetes napfénytől is, minek erre rádolgozni szoláriummal?

Tudom, hogy a szépség érdekében mindenre hajlandók vagyunk, de annyi mindenről bizonyosodik be az idő múlásával, hogy mennyire káros, pedig annak idején mindenki határozottan állitotta, hogy, SŐT!

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztos, hogy egyszer problémát fog okozni, lehet, hogy szerencsés vagy, és nem, de de mi van, ha éppen te vagy az X-dik, és nálad jelentkezik a rendellenesség?

Kampányolunk minden ellen, kiállunk minden mellett, arra meg nem gondolunk kellő komolysággal, hogy mi mit teszünk a testünkkel, szervezetünkkel, csak amikor már baj van.

2009. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem bántottál meg,és sok igazság van a válaszodban,a bőrgyógyász is hasonló dolgokat mondott!Egyébként nyáron nem járok,leginkább késő ősszel és télen..!Viszont soha nem égtem le sem napon sem szoliban!Mondjuk ez olyan,mintha egy dohánysonak próbálnád megmagyarázni,hogy a cigitől meg tüdőrákot v. gégerákot kap..,tudja mégis csinálja!Én megpróbálom nagyon minimalizálni,de nehéz lemondani róla,ennyi év után...!Bár van a kiwisun ott volna lehetőség egészségessen barnulni de elég borsos ára van:(
2009. okt. 4. 23:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Szolisok véleményét is várom!!:)
2009. okt. 4. 23:44
 5/6 anonim ***** válasza:
jól írta a második hozzászóló.Volt 2munkatársnőm,akik hetente kétszer befeküdtek 15perceket...Már totál barnák voltak,ráadásul az egyik épszrevette magán hogy ismeretlen anyejegyek nőttek rá...Ami tudjuk hogy nem anyajegy hanem bőrrák.Hiába mondtam neki hogy takarodjon orvoshoz,nem,ő inkább szolizni ment.Másik az,hogy iszonyat ráncos lesz tőle az egész tested,még ha mkost nem is az,de nem vonom kétségbe hogy már vannak olyan ráncaid amiknek nem kéne ott lenni.Szerinem ilyen hülyeséggel nemj szabad tönkretennünk a bőrünket,hiszen kegyelen a bőrrák,és szinte minden esetben áttétes!
2009. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:részben igazad van,de a két munkatársnődnek amik megjelentek rajtuk anyajegyek,az nem melanóma...,az ember ahogy halad a kórral,egyre több lesz rajta az anyajegy,főleg ha sokat szolizik v. napozik!Figyelni kell az anyajegyeket,ha esetleg viszketnek,véreznek,formájuk nem szabályos stb...,akkor az melanómagyanús!!Az a 2x15 perc egy héten,nem semmi..,anno én is ennyit jártam de most már nagyon minimalizáltam,köszönöm a hozzászólásodat!
2009. okt. 5. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!