Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek veszélyes lenne...

Szerintetek veszélyes lenne ebben az esetben a szolárium?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny a bőröm, és gyerekkoromban (kb. 10éves koromig) ekcémás is voltam. Viszont nagyon fehér vagyok és szeretnék egy kicsit lebarnulni. Néhol azt írják, hogy jót tenne, máshol pedig azt olvasom, hogy kiszárítja még inkább az amúgy is viszonylag száraz bőrömet. (Önbarnító krémet már próbáltam korábban, és nem vált be!)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Előre is köszi! :)

18/L


2010. máj. 14. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem minden fajta bőrtípusra veszélyes, Neked meg pláne. Csak gondolj bele, nem csak a bőrödet teszi tönkre idősebb korodra, a gyakoriságtól függően akár még fiatalon is (hány ismerőst látok, akik heti szinten jártak és undorító, ráncos bőrük lett, teljesen elveszítette a nedvességét, rugalmasságát), hanem a sugárzás rákot is okozhat. Ne higgy a különbféle felhívásoknak, hogy ez ilyen ártalmatlan meg olyan. Szerintem, ha jó minőségű, szép bőrőd van inkább örülj neki, légy büszke hogy termszetes. Ha nagyon barnulni akarsz napozz (de naptejjel) vagy hallottam olyat is, hogy létezik ilyen spray, ami néhány órán belül lebarnít és kb. 1 hétig tart egy alkalom (az egész testet be kell vele fújni). Ha ez érdekel el tudom küldeni róla a tudnivalókat. Nem tudom ez mennyire ártalmas, állítólag nem (bár azt kétlem), de hogy hatásos az biztos, mert egy átlagos fehérebb bőrű ismerősömön láttam.
2010. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék, ha elküldenéd, hogy pontosan mi ez a spray, meg egyebek. És köszönöm a segítséged! :)
2010. máj. 14. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Na itt a leírás róla, a csajszitól én is levélben kaptam, mikor kérdeztem róla:


UV Mentes barnitás vagy barnulás egy kémiai folyamat eredménye, amely során egy speciális cukor származék (DHA-Dihydroxyactone) lép reakcióba a bőr felső rétegében található aminosavakkal és ezáltal alakul ki a természetes gyönyörő barna bőr. Hasonló folyamat játszódik le amikor egy almát kettévágunk és kitesszük a napra amely órák alatt bebarnul.

A folyamat óriási előnye, hogy a kivánt barna bőr elérése teljesen biztonságos. A bőrt nem érik káros UVA vagy UVB sugarak.


A DHA bőrfelületre juttatását követően a barna szín kb. 2-3 óra már látható. A barnulási folyamat körülbelül további 6 órán keresztül tart. Az eredmény egy gyönyörű és természetes barna bőr. Az elért szín teljes mértékben vízálló és általában 7-10 napig tart a bőr hidratáltságától függően. A bőr csupán 4-5 nap után, az elhalt hámsejtek leválását követően kezd fakulni. Néhányan úgy hiszik, hogy a felvitt réteg UV védelmet is nyújt. Mindazonáltal, a melanin pigmentekkel ellentétben a DHA polimer-származékai nem nyelnek el jelentős mennyiségű UV sugárzást, így nem is véd az ellen. Azonban a DHA bizonyos mértékig véd az UVA sugárzás ellen.


Érdeklődni: +36 30 994 86 79


Telefonszámnál sajnso többet nem tudok, remélem segített és sok sikert ;)

2010. máj. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! szerintem kipróbálom ezt a módszert :)
2010. máj. 15. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!