Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha tyúk ürülékkel érintkezik...

Ha tyúk ürülékkel érintkezik a gyerek, elkaphat valamit?

Figyelt kérdés

3 éves fiammal, falun voltunk rokonlátogatások, elöször....

Mikor indultunk megfogta a tyúk ürülékét... sima vizzel tudtam csak lemosni a kezét... mikor hazaértünk kb fél óra múlva tudtam lemosni szappannal...

Lehet ettől valami baja? Gondolom a tyúkoknak nincs semmi baja hisz, normális körülmények közt tartják, őket, meghát ettek már belőlük, hisz ezért tartják.



2013. jún. 2. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem lesz semmi baja.
2013. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha tiszta vízzel rögtön lemostad már sokat tettél.Elkapni elméletileg elkaphat valamit(a székletben még az egészséges élőlények esetén is vannak kórokozók),de a bőrén keresztül nem.Reméljük a kezét nem vette a szájába!
2013. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a szájába vette a kezét, akkor elvileg elkaphatja a szalmonellát. Ha belegondolsz, mikor ilyen szalmonellabotrányok vannak, azok attól szoktak lenni, menzákon, mert nem mossák le rendesen a tojást, és feltörés közben belekerül az ételbe.

Ha nem vette a szájába a kezét, akkor tutibiztos hogy semmi baja nem lesz egy kis tyúksz.rtól :)

2013. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem láttam , mert biciklin úgye hátam mögött ült... :/

Hát remélem nincs semmi baja, ahogy hazaértünk átöltöztettem, megmosdattam...


Szalmonella lappangási ideje?

2013. jún. 2. 19:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Mármint amikor jöttünk haza biciklivel... :)
2013. jún. 2. 19:34
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Jaj ne problémázzatok már ezen annyit. Édesanyám is evett tyúk ürüléket azt még mindig él...
2013. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szalmonella lappangási ideje 1-2 nap. és ez nem próbálkozás! Senki nem mondta,h halálos beteg lesz,de el lehet kapni bizonyos betegségeket a tyúkszartól! De ha,úgy gondolod,h senkinek semmi baja nem lesz tőle, jó étvágyat hozzá!
2013. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Túlzásba esett az utolsó előtti, de röhejes, hogy egy állat ürülékétől féltitek a gyereket, miközben naponta 40-50 vegyszer, mérgező anyag a megengedett érték tízszeresével bombázza őket. Az ivóvíz és az élelmiszeripar pedig még szóba sem került.


Sebaj, sok boldogságot a kis steril betondzsungeletekben!

2013. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vidéken élek és nem félek a kosztól,de a tyúkszar egy kicsit több annál. Olyan kórokozók lehetnek benne(pl.szalmonella),ami halálos betegséget okozhat.
2013. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én bár városban élek, nem féltettem a portól, kosztól, homoktól a gyereket.... de azért az állatürülék más.... ha azért meg kell szólni mert a "kakitól" féltem a gyereket .... hát nagyon sajnálom az illető gyerekeit!
2013. jún. 20. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!