Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mikor múlik el az MBT cipő...

Mikor múlik el az MBT cipő okozta lábfájdalom, izomláz?

Figyelt kérdés

Apukámnak szombaton volt a születésnapja, és tőlem meg anyámtól egy új MBT-t kapott. Még soha nem volt ilyen cipője. Ahogy az eladó is tanácsolta, egyelőre még csak napi 1-2-3 órát van a lábán (ma 4 órát volt a lábán) mondjuk nem is bírna többet. Nagyon fáj a lába, a sípcsontja húzodik, a bokája majd\' leszakad. El van keseredve nagyon, mondtam neki hogy ne bánkódjon, még csak szerda van, használja mindennap pár órát, és 1-2 héten belül el fog múlni, csak hozzá kell szoknia. Kizárt dolog hogy egy 60ezer forintos cipőhöz ne szokjon hozzá az ember lába.

Másnak is fájt benne a lába? Ugye jó lesz neki ha megszokja? Mikor múlik el a fájdalom?


2009. okt. 7. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
AZ MBT HÜLYESÉG! hiába aza sok kép amin mutogatják a súlyeloszlást. a láb nem arra lett tervezve, h gördüljön.. egy ives sza*on.igy hülyeén terhelődika súly. hosszu távon káros.
2009. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Benyújtasz róla egy hivatalos, tudományosan bizonyított tanulmányt róla? Mert ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a föld nem is forog.
2009. okt. 7. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az csípi a csőrömet, hogy akik használják csillogó szemmel áradoznak, hogy már mezitláb sem olyan jó, mint mbtben. Basszus mezitlábolásra vagyunk tervezve, na nem ár, hogy annál bármi jobb lehet. Nem vagyok rá irigy, vehetnék, mert van hatvanezres cipőm, csak nem ilyen gyógy-de-jó-lesz-neked cipő. De nekem nem szimpatikus, hogy görögjek rajta..
2009. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Haha, ismerem a ceg alapito tulajdonosat! O nem MBT-ben jar :D
2009. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem akkor fog apukád fájdalma elmúlni, amikor a lába hozzákriplisedik a cipőhöz. Én ezt nem várnám meg!

Egészséges lábnak ez nem természetes helyzet, ami ellen nyilván fájdalommal tiltakozik. Ha tovább erőltetitek, előbb-utóbb a láb hozzáidomul (nem kis fájdalmak árán) a

cipő szerkezetéhez (naiv ember: "na ugye, hogy megszokta!"), és később nyilván már csak ilyen kriplicipőben tud majd járni. Közben persze a béna testtartás miatt (amivel a fájdalmas járást próbálja elviselhetőbbé tenni) deformálódik a gerincoszlop is. Kell ez?

2009. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!