Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a vérnyomás alacsony?...

Ez a vérnyomás alacsony? 113/56/58! Már egy ideje feljebb nem megy, csak lejjebb!

Figyelt kérdés
Forduljak orvoshoz? Köszönöm!

2013. jún. 17. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell orvoshoz fordulnod, mert jó a vérnyomásod.


Szédülsz esetleg?

2013. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egy kicsit alacsony, de a közérzetre nem kellene kihatással lennie. Ne méregesd annyit, mert aztán bemagyarázod magadnak, hogy alacsony a vérnyomásod. Ha nagyon zavar, akkor igyál kávét.
2013. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem szédülök, inkább fáradékonyabb vagyok ill. olyan elő szokott fordulni, ha hirtelen felállok vagy felkelek, akkor elsötétül a világ.


Kávét meg nem szeretem :)

2013. jún. 17. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon határérték már, de azért nem alacsony még. Hogyha nagyon zavar már, akkor fordulj orvoshoz. Addig is mindenképp fogyassz sok folyadékot.
2013. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy az normális, ha ébredéskor 100 alatt van a szisztolés érték? Ha alkoholt iszom, akkor sem megy feljebb, és inni alapjáraton is sokat iszok. Ha sportolok, akkor is egyből visszaáll erre az értékre.
2013. jún. 17. 22:06
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, az alapjáraton is sokat iszok, az víz és nem pedig alkohol (az napi egy kis vörösbor).


És még valami: összefügghet ez az alacsony hemoglobinszinttel, mert voltam véradáson és e miatt kizártak? Ott kerek 120-at mértek, pedig egy picit izgultam is. Eddig életemben kétszer adtam vért, és harmadszorra nem engedték, mert azt mondták, hogy könnyen ájulás lehet a vége...

2013. jún. 17. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Ébredéskor teljesen normális, hogy a vérnyomás kicsit alacsonyabb a megszokottnál.

Az alkohol ha mértékkel fogyasztják igazoltan szívvédő hatású, változó de általában csökkenti a vérnyomást. A vörösbor emellett még antioxidáns hatású is.

A hemoglobint a vörösvérsejtek tartalmazzák, amik az oxigén-szállításban vesznek részt. Ebből adódóan ha alacsony a hemoglobin-szint, akkor a vérszegénységhez hasonló tünetek lépnek/léphetnek fel, pl. fáradékonyság, szédülés, ájulásérzet, ritkábban fülzúgás, nehézlégzés is jelentkezik. Az okok között gyakran szerepel valamilyen vitaminhiány, leggyakrabban vashiány(ugyanis a vas a hemoglobin fő alkotója) vagy B12-hiány is lehet a háttérben.

A vérvétel során esetleg a vas-szintedet nem nézték?

Amint látod az alacsony vérnyomás miatt gyakran felléphet ájulás. Esetleg, ha aggaszt, hogy ez miért van, akkor fordulj orvoshoz.

2013. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!