Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Előfordult már, hogy elájult...

Előfordult már, hogy elájult valaki a környezetedben? Esetleg Te magad?

Figyelt kérdés

Szerinted az emberek többsége jól reagálja le az ilyen helyzeteket? Tudják, hogy mi a teendő?

20 éves lány vagyok, elég alacsony a vérnyomásom, emiatt hajlamos vagyok ilyen szédülős, ájulós, elgyengülős rosszullétre. Idén először végigdolgozom majd a nyarat és már most parázok, hogy mi lesz velem a melegben.



2013. jún. 2. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát osztálytársam suliban, de beverte a fejét az asztalba, mert nem szólt semmit, csak hirtelen elájult. Ezt így nem lehet lereagálni. Hogy kapjuk el, ha nem tudjuk, hogy el fog ájulni?
2013. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tavaly ballagáson voltam, rá kellett szólnom egy agyatlan tanárra... Kislányon látszott, hogy baj lesz, verte a víz, elsápadt, okos tanár meg mellé állított két markos legényt, hogy fogják, nehogy összeessen és beverje a fejét...

Én meg odamentem (közöm nincs a sulihoz, vendégként mentem), és szóltam, hogy fektessék már le, két perc és jobban lesz... na de hát jaj, meg ne meg miért... szerencsétlen kislány :( És eü szakközép...

2013. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
még általánosban az egyik osztálytársam oltás után.. érdekes, hogy ő sem szólt előtte semmit, semmi előjelét nem mutatta, beszélgettünk a váróban, egyszer csak hanyatt vágódott.. pedig egy ájulásnak vannak egyértelmű előjelei és ha szól az emberke időben, akkor meg lehet előzni és nem szenved esetleg valamilyen sérülést.. persze, az emberek nagy része tudja, mi a teendő, viszont ha dolgozni fogsz, nm biztos, hogy érdekli majd a többieket, hogy meleged van, szomjas vagy, stb.. ha meg az utcán ájulsz el, 100-ból 1 ember ha segít..
2013. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mindenképpen szólj,ha rosszul érzed magad

mindig legyen nálad szőlőcukor és víz

én epilepsziás vagyok, kétszer lettem rosszul, ami nem otthon ért

egyszer egy lovas rendezvényen, ott eleve ki van rendelve a mentő, és mivel hatalmas területen volt a rendezvény, az egyik rendező szólt neki rádión, és bevittek az orvosi sátorba

a másik a háziorvosi rendelőben éppen a gyógyszereimet írattam ki,amikor rosszul lettem,ő is mentőt hívott, bevittek a sürgősségire, aznap voltam ott megfigyelésen, este hazaengedtek

2013. jún. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

a lényeg kimaradt

szerencse, hogy szakértő emberekkel találkoztam, mások lehet, hogy otthagytak volna, hogy drogos vagyok

2013. jún. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!