Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki szereti ezt a meleget, az...

Aki szereti ezt a meleget, az ennyire jól bírja?

Figyelt kérdés

Állandóan izzadsz, ragadsz, állandóan inni kell.

Levertség jön rád, alig vonszolod magad, másnak a feje (is) fáj.

Otthon nem tudsz szellőztetni napközben, ha zajos helyen laksz, nem tudsz aludni (vagy a melegtől, vagy a zajtól).

Semmi értelmes szabadidős tevékenységet nem tudsz végezni a strandoláson kívül. Sportolni nem tudsz, de sétálni se. Otthon lenni se, mert megpusztulsz a lakásban is. Ha besötétítesz, az álmosító, lehangoló.


Most nem a nyavalygás a lényeg.

Csak furcsa számomra, hogy van, aki örül a 35 foknak.

Én annak örülök, ha egy nap csak egy órán keresztül van rajtam olyan levertség, hogy ülni se bírok, mert semmi végtagomat nem tudom megtartani. (Erre ugye a vérnyomás miatt a mozgás lenne a gyógyszer, de ki bír elkezdeni mozogni ilyen közérzettel)


Aki szereti ezt a meleget, az valóban így érzi jól magát?

Alig izzad, nem levert, nem fáj a feje és jól esik neki?

Vagy csak utóbbi igaz, a többit figyelmen kívül hagyja?


2013. jún. 19. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól függ hol laksz. Ilyen meleg már nekem is sok panelban, légkondi nélkül. Tégla lakásban, házban, klímával más a helyzet. Onnan jó kimenni a strandra. Én esténként sétálok, hogy egy kis levegőhöz jussak :)
2013. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Süt a nap, szeded fel vele a vitamint. Tudom hülyén hangzik, de én világéletemben sportoltam és szeretek izzadni :D. Szeretem a napsütést, meg az egészet ami vele jár :)
2013. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
92%
Gyűlölöm a nyarat pedig még diák vagyok örülnöm kéne a szünidőnek de ez elviselhetetlen nem élvezhető és inkább az iskolát választanám mint ezt a szenvedést. Teljesen egyetértek a kérdezővel. Csak ülök és nézem a tévét és számítógépezek de egy helyben ülve is melegem van. Már attól izzad az ember ha elkezd porszívózni. SEMMIT nem lehet ebben a melegben és így minden évben 3 hónap a semmittevéssel telik el. Gondolom az éghajlat változni már nem fog, maximum csak még melegebb lesz évről évre, úgyhogy az egyetlen megoldás ha északabbra költözik az ember.
2013. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én a tavaszi napsütést szeretem, mikor nem éget, csak melegít.


Második: Akkor te nem is vagy rosszul a melegtől?

Én pl egyik nap úszás után napoztam. Hát, olyan érzés volt, mintha túl sokáig lettem volna a szaunában. Alig bírtam menni a következő dolgomra. Majdnem összeestem körülbelül út közben.


Most itt szenvedek a szobában, felül póló, alul semmi. Izzadok, levegő semmi, szellőztetni nem lehet, mert kint még melegebb van.


Kocogni nem lehet, mert hajnali kb. 8-fél 9-ig le kellene bonyolítani, ami korai azért. Ha már otthon vagy, nem szívesen kelsz hétkor meg hét előtt...

Este 10-kor még majdnem ugyanolyan meleg van, és akkor már sötét is.

A BKV halál, mire egy parkig elmész, megfulladsz vagy kiszáradsz.

Sétálni nem lehet a levertség, vagy önmagában a meleg miatt....


Zajos helyen lakunk. A hőség időszakában szerintem 3 órát, ha alszok éjjelente, azt is felületesen.



Nem azért, hogy panaszáradatozzak, át szoktam vészelni a nyarat.

Felöltözöm hosszú, lenge, világos öltözékbe és ha kimozdulok, igyekszem sétálni, nem leülni egy helybe, így nem leszek levert.


Csak furcsa, hogy örömmel közlik egyesek, hogy jó idő van. Mire félholtan visszaválaszolsz, hogy ha 5-10 fokkal hidegebb lenne, akkor igen... Erre ellentmondást nem tűrő hangon közlik, hogy nem-nem, most van jó idő.

Ilyenkor elgondolkozom, hogy más a szervezete, ő nincs rosszul?

2013. jún. 19. 20:00
 5/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nem vagyok rosszul. Sapi, naptej, rengeteg tea/víz.
2013. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A naptejet csak akkor szeretem, ha egész álló nap szabadban vagyok.

Ha egy-két órára is használom, akkor NEM barnulok le.

Csak a tilos órákban fog engem a nap, naptej nélkül, napi minimum másfél-két óra kintléttel.


Mondjuk én meg ehhez alkalmazkodtam ezek szerint.

2013. jún. 19. 20:04
 7/14 anonim válasza:
3. válaszoló vagyok, az oké hogy sapi naptej de az hol enyhít a melegen?? ez csak a kertben működik max de ha a városban kell intézned valamit akkor is ilyen jól bírod amikor a beton ontja magából a forróságot? 25 percre lakom az állomástól és gyalogolni kell és mire leérek felforr az agyvizem!
2013. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pedig fővárosi vagyok, és segít a sapi, naptej, sok víz (a legfontosabb)
2013. jún. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A sok víz engem idegesít. Inni KELL... Idegesítő. Könnyebben nem bírom.


A naptej meleg ellen nem véd. Mondom, engem viszont barnulás ellen kiválóan :D

2013. jún. 19. 20:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Pedig pont azért vagy levert, mert keveset iszol.
2013. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!