Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás?

Alacsony vérnyomás?

Figyelt kérdés

Mostanában (főleg mióta ilyen meleg az idő) nagyon fáradtnak, erőtlennek érzem magam és rendszeresen szédülök, van, hogy felállás után (hiába próbálok lassan felállni) úgy megszédülök, hogy utána akár még 10-20 percig homályosan látok... Ilyen korábban nem volt, viszont előtte meg majdnem minden nap zúgott a fülem. A fejem elég régóta szinte napi szinten szokott fájni.

A szédülések miatt alacsony vérnyomásra gyanakodtam, ezért ma végre megmértem, bár ez akkor volt, mikor épp nem voltam olyan rosszul. 99/62 volt, a pulzusom pedig 111, de utóbbi világ életemben magas volt, ennél gyakran magasabb is, úgyhogy amiatt nem aggódom.

Mennyire alacsony ez a vérnyomás? Állhat ez a problémáim hátterében? Hosszútávon milyen következményei lehetnek, illetve mit tudnék tenni a rosszullét ellen?


15/L



2013. jún. 21. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Előszőr is menj el orvoshoz, aki kideríti mi van a háttérben. Ha alacsony vérnyomás, akkor kávé napi egy vagy kettő, két három liter víz, meg heti háromszór fél óra kardioedzés.Kivéve ha az alacsony vérnyomás mögött valami egyéb betegség van, és az okozza.Mert
2013. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
az alacsony vérnyomást betegség is okozhatja.
2013. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!