Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 78/46-os vérnyomás nagyon...

78/46-os vérnyomás nagyon alacsony?

Figyelt kérdés

Nekem állandóan alacsony a vérnyomásom, és nem tudom mitől lehetne megnövelni, annyira zavaró,hogy mindig fáradt vagyok emiatt...

Sportolok, amikor csak tudok, igyekszem sok vizet inni, de akkor se lesz magasabb.

A dokim szerint semmi problémám nincsen, voltam vérvételen meg mindenféle vizsgálaton, annyit mondott,hogy örüljek,hogy nem fogok agyvérzést kapni.

De mit lehetne még tenni a fáradékonyság ellen,amit okoz?


Előre is köszönöm a válaszokat! 23/L



2013. jún. 20. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony nagyon alacsony. Kávé, mozgás, mást nem nagyon tudsz tenni. Iszol egyébként elég folyadékot?
2013. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2 litert igyekszem meginni minden nap. Sajnos a munkám sem túl mozgalmas fizikailag (konkrétan egy klimatizált irodában ülök).

Ezt az értéket egyébként tegnap este mértem, edzettem és hirtelen úgy éreztem,hogy iszonyat gyenge vagyok, lefeküdtem és aludtam,mindezt késő délután, amit pedig sose szoktam.

2013. jún. 20. 08:20
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Mondom, igyál meg naponta nyugodtan 2-3 kávét. Ja, és előbb amúgy elfelejtettem írni, hogy ilyen hőségben nagyon le tud zuhanni a vérnyomás, kijöttél a jól hűtött irodából a "pokolba", úgyhogy ez is okozhatta azt a nagyon alacsony értéket.
2013. jún. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig alacsony a vérnyomásom, fáradt vagyok és szédülök is gyakran emiatt, évek óta ez van. Én orvosom szerint sincs ezzel probléma, azt mondta, a magas vérnyomás veszélyes, ezzel semmi gond. Nem tudom mit lehetne tenni ez ellen. :(
2013. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mentek a zöld kezek:)

Egyébként igen, munka után, ha kimegyek,mintha valami szaunába mennék ki...Lehet,hogy ez is az oka,hogy a szokásosnál is alacsonyabb.

2013. jún. 20. 08:37
 6/12 anonim ***** válasza:
ez már túl alacsony. A túl alacsony vérnyomásra is szoktak adni gyógyszert mivel ájulást okozhat. Kérdezz meg másik orvost is. Egyik ismerősöm is kap rá gyóygszert miután már napi több ájulása volt rendszeresen, amit még ajánlottak neki az a sport.
2013. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hiába húztátok le a válaszomat, ha megkérdeztek egy orvost a kávét, és a mozgást fogja ajánlani.....
2013. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én nem húztam le a válaszodat!

Nekem is azt ajánlotta a doki,hogy nyugodtan igyam meg 3 kávét egy nap,és minél több vizet, + sportoljak.

Egyelőre mérem majd minden nap, mert lehet,hogy tegnap csak hirtelen leesett valami miatt,mert amúgy is alacsony, de ennyire azért nem szokott leesni.

2013. jún. 20. 09:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, gondoltam, hogy nem te pontoztad le, hanem a sok "nagy ész", aki egy értelmes választ nem tud írni. :)
2013. jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vérnyomáscsökkentőt szedek, és mióta ilyen meleg van, lement 90/49-re, ugyanazzal a gyógyszerrel.

Hőségben kitágulnak az erek. Aki reggeltől van fokozódó hőségben, szervezete jobban szokja (?), mint aki egy klímás irodából hirtelen jön ki a forróságba.

Kávé jó, hogy emeld, de annak meg az a hátránya, hogy vízhajtó hatása van, tehát még több folyadék!

2013. jún. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!