Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Járművekben szokszor rosszul...

Járművekben szokszor rosszul vagyok, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Busz, személygépkocsi, bármi legyen az, valamiért mindig rosszul vagyok bennük és elöször általában fejfájás, majd a hányinger előjelei és esetleg hányás is.

Vonaton nem annyira fordul ez elő, de kocsiban és buszon főként elég gyakran főleg régebben kiskoromban.

Mostmár ritkább ez de továbbra is maradt, szóval mi lehet a gond?



2013. jún. 22. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Kinetózis (mozgásbetegség, motion sickness).

Nekem is van egy kicsi, én rágózni szoktam, ablak mellé ülök menetirányba, akkor egész jó. Súlyosabb esetben lehet az utazás előtt Daedalont, nagyobb dózisú B6 vitamint bevenni.

2013. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ez ilyen sulyos szövödményekkels járó maradandó betegség, vagy pedig ez egy idő után elmúlik, esetleg gyógyítható.

Vagy csak mondjuk egy allergia mértékű közé sorolnád.

Mert én eddig is teljesen egézséges voltam, jól látok, hallok stb, semmi bajom nem volt eddig és semmire sem vagyok allergiás, tehát szeretném azért, hogyha ilyen kis szar nem akadályozná mondjuk azt, hogy valahová leutazzak busszal vagy hasonló.

Szóval ez gyógyítandó, vagy csak majd elmulik, esetleg kezelhető, vagy így marad és csak enyhíthető.

2013. jún. 23. 08:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem egy súlyos betegség, de kellemetlen. Igen, nagyjából olyan, mint az allergia. Sajnos csak tünetileg lehet kezelni, tehát amit mondtam, utazás előtt egy Daedalon vagy más hányáscsillapító.
2013. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És nagyon sokat számít a figyelem elterelés és ha nyitott ablak mellett ülsz (: És amit a többiek is felsoroltak, a dedalon nagyon jól bevált és hatásos gyógyszer, én is csak ajánlom! Egy a gond vele, hogy altató hatású
2013. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja előző vagyok és bocsi hogy így tolakodom, de nem kaptam választ erre a kérdésemre, ugyanígy rosszulléttel kapcsolatos és nagyon fontos lenne :/ Köszönöm!


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..

2013. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!