Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 15 évesen tényleg nagyon...

15 évesen tényleg nagyon magas ez a pulzus?

Figyelt kérdés

Általában 120 körül van a pulzusom, mindig ennyi volt, sőt, gyakran 140ig is felment. Igen, nyugalmi állapotban. Elég stresszes az életem mostanában, de már előtte is ilyen volt, és ha épp nem vagyok feszültségnek kitéve, egyáltalán nem érzem, hogy baja lenne a szívemnek és tényleg óvodás korom óta ilyen magas a pulzusom... De ma megijesztettek, mert valaki azt mondta, ez veszélyes.

Lehet bajom? Orvosnak már régebben mondtam, ő azt mondta, a túlsúly miatt lehet (megjegyzem ekkor épp kifejezetten vékony voltam, 48 kiló 162 centihez) ...


2013. jún. 22. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Magas. Ha nyugalomban 140 fölé megy az kóros.
2013. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit. De ez nemtől is függ,a lányoké általában magasabb,mint a fúké.

12–15 éves: <119 bpm

>15 éves – felnőtt: <100 bpm

Egyenlőre nem kell izgulnod,de ha ez néhány év múlva sem változik, ki kell vizsgáltatni magad. Hosszútávon "nem tesz jót" a szívnek, ez a fokozott működés.

2013. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg nem érzem, hogy bármi bajom lenne, ezért is furcsállom...

2013. jún. 22. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked még a 110-120-as pulzus normálisnak számat,ráadásul a stressztől emelkedhet is. Egyenlőre ne gondolj rosszra.
2013. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez most kicsit megnyugtatott. :)
2013. jún. 22. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!