Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A máj tud szúró, nyilalló...

A máj tud szúró, nyilalló fájdalmat okozni jobb oldalon?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam, nyilall és fáj folyamatosan a jobb oldalam. Voltam már UH-n, ott kis májnagyobbodást mutattak ki. Véreredményben is kicsit emelkedettek a májfunkciós értékek, illetve a vesémben is találtam vörösvértestet és gennyet.


Mi okozhat ilyen jellegű fájdalmat? Máj vagy vese esetleg?



2013. júl. 2. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jobb oldalon a borda alatt érzed közvetlenül?
2013. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én epére gyanakszom.
2013. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Miklós G. ***** válasza:
100%

Mindkettő. Bár elég durva májproblémának kell ahhoz lenni, hogy az már fájdalmat okozzon. Pici szúró(görcsös) fájdalmat okozhat még az epe (bar ő álltalában kísérő tünetekkel jár is jár és nem ritkán a vállba sugároz). A lép kizárható, bár jellegzetes a szúró fájdalom, ami a bal oldalon lokalizálódik. A vese is nem ritkán tud szúró fájdalmat okozni, emellett a vizeletben kóros anyagok is jelen vannak. Így, ha a kettő közül választani kellene, a vesét mondanám. A májban nagyon kevés az érzőideg-rost, éppen ez nehezíti meg a májproblémák időbeni diagnosztizálását, hogy a fájdalom csak nagyon későn jelentkezik már, ha már a probléma visszafordíthatatlan. Ezt erősen kétlen, hogy fennállna. Tovább is lehetne még esetleg kutatni, bélrendszeri probléma kizárása érdekében. (felfúvódás, enteritis, illeus stb.)


Üdv!

2013. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Gyomortükrözés és vastagbél tükrözés negatív.


HASI UH-n az epével, hasnyálmiriggyel minden rendben volt, illetve a vesékkel is, de ugye a vizeletvizsgálat kimutatta, hogy nincs ott rendben minden. Genny és vörösvértest is van benne.


Viszont a májam nagyobb volt ugye, és az enzimértékek is magasak voltak, GOT: 50, GPT: 103, Bilirubin: 39. GGT 50 körüli.


Hepa B és C negatív. Zsírmájam van, a Fibroscan ezt állapított meg, Fibrosis nincs. Viszont nem tudom, hogy ha alkoholos májgyulladásom lenne, azt hogyan tudnák megállapítani, vagy azt látták volna ennyiből?

2013. júl. 2. 18:04
 5/11 Miklós G. ***** válasza:
A zsírmáj elsődleges oka az alkoholos-toxicatio, vagy a nem megfelelő étrend egy Kórosan elhízott beteg esetén. A májenzimek nem tükrözik mindig magabiztosan az alkoholos múltat, sőt, amikor már a máj nem működik megfelelően, az értékek igen alacsonyak is lehetnek. Alkoholizmusról van szó?!
2013. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok, egyetemen, meg 7végente piáltunk, de csak mint egy normális fiatal.... persze, lehet nekem kevésbé bírta a májam, de sokszor odatettük magunkat. Viszont ennyire csak nem. A Fibroscan vizsgálat is normál szerkezetű májat mutatott, viszont elég erős elzsírosodással.
2013. júl. 2. 21:24
 7/11 Miklós G. ***** válasza:

Írjon privátban, részletesen! a leleteiről. Megpróbálok Önnek némi használható információt biztosítani!


Üdv!

2013. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dipper2005 válasza:

Hello!

Na megtudtál valamit?Nekem is ugyan ez a gondom.A kor is stimmel.1ève küzdök vele!ötlet?

Mozdulatra erösebben fàj.

2014. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Miklós G. ***** válasza:
A fájdalom a megnagyobbodásból következik. Abba kell hagyni a szerv mérgezését, ennek következtében maradéktalanul regenerálódik. A máj egy nagyon "igénytelen" szerv e tekintetben, éppen ezért végzi a méreganyagok lebontását elsősorban ő. Odafigyeléssel ezeket a problémákat korrigálni lehet. MÉG!
2014. jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Dipper: Semmit nem tudtam meg. Mindenem negatív, pedig még CT-n is voltam. Semmit nem találtak! Passz. A stresszre fogják, meg a kicsit nagyobb májra.


Megpróbálok életmódot váltani, aztán majd kiderül mi történik.

2014. febr. 11. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!