Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha tartósan 95/75 a vérnyomáso...

Ha tartósan 95/75 a vérnyomásom van hogy kicsit kevesebb de ritkábban picit több akkor kaphatok rá valamilyen gyógyszert?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 06:41
 1/8 A kérdező kommentje:
a pulzus meg mindig ilyen 90-110 között
2013. júl. 4. 06:41
 2/8 anonim ***** válasza:
A pulzus magas, a vérnyomás alacsony, ez így tuti nem jó!
2013. júl. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Orvoshoz kell menned, ez így nagyon nem ok.
2013. júl. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszert biztosan nem kapsz rá,de ez nem is olyan nagyon alacsony,h kezelni kéne. A pulzus és a vérnyomás általában fordítottan arányos,ami azt jelenti,h akinek alacsonyabb a vérnyomása,annak magasabb a pulzusa,akinek viszont magas a vérnyomása egy idő után a pulzusa lecsökken.Ez azért van,mert az alacsony vérnyomás kompenzálására,h a szervek elegendő vért kapjanak, megnő a pulzusszám.

De Nálad egyik sem aggasztóan magas. Hány éves vagy?

2013. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alacsony vérnyomást csak akkor szoktak kezelni, ha tüneteket okoz.
2013. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem szívbillentyű problémám van és mindig alacsony a vérnyomásom, kb 90/60 szokott lenni, pulzusom nekem is magas, pumpál szegény szívem ahogy csak tud :) Viszont nálam megvan az ok, hogy miért, esetleg némi utánajárást megérne a dolog, nehogy legyen valami baj, amit még eddig nem vettek észre.
2013. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

24 éves vagyok

2013. júl. 4. 12:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló már évtizedek óta.

Mivel kitalálták, hogy a komfortméretben nem vagyok benne (120/80), ezért ajánlották, hogy kávézzam. Eszem ágába sem volt, ezért gyógyszert akartak velem szedetni, hogy nagyon alacsony. Én nem fogadtam el, mondván jól érzem magam, nem szédülök, nincs semmi bajom. Azóta is nélküle élek, ...és élek.

Akkor kezd el fájni kicsit a fejem, ha 70/53 körülire esik le. Ilyenkor pohárba egy kis vörösbor, és 1-2 perc múlva már vissza is áll a helyzet...


A Tied egyáltalán nem vészes, főleg, hogy huszonéves vagy. Főleg, ha semmi tüneted nincs tőle.

Örülj neki, hogy nem őrült magas!!!!

2013. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!