Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony a vérnyomásom, a...

Alacsony a vérnyomásom, a második érték szerintem vészesen.90-100/45-50. Ez utalhat valamilyen szervi bajra?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, eddig normális volt a vérnyomásom 115-120/50-60-70(a diasztolés érték mindig alacsonyabb volt).Fél éve volt egy pánikrohamom, akkor bekísértek egy rendelőbe és magas, 150-es vérnyomást mértek, de ez csak egyszer fordult elő, és pszichés alapon történt.Ennek ellenére nagyon megijedtem, mert nagymamám magas vérnyomásban szenvedett, 78 évesen stroke vitte el, s én egész életemben féltem a normálisnál kicsit is magasabb vérnyomásértékektől.Az eset után naponta 1 evőkanál lenmagolajat eszem, mert sok helyen olvastam, hogy jót tesza szívnek, és a keringséi rendszernek.Lehet, hogy ez vitte le ennyire?Igazából semmi bajom az alacsony értékekkel, bár néha-néha megszédülök, de ezt még elviselhetőnek tartom.Inkább alacsony legyen, mint magas.Viszont a 2. érték néha már ijesztően lenn van.Utalhat ez szívritmuszavarra, vagy egyéb problémára?Pánikrohamom után voltam ekg vizsgálaton, rendben találtak mindent.Érdemes lenne kardiológiára mennem, és részletesebben kivizsgáltatni magam?
2009. aug. 7. 12:58
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!