Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom lehet, volt mar...

Mi bajom lehet, volt mar valakinek hasonlo?

Figyelt kérdés
Ma delelott elajultam. Ez alapbol nem nagy esemeny, mert megvan, nem volt idom reggelizni es 100 fok van, raadasul ajulos vagyok alapbol is. Na, de utana mindket kezem csuklotol lefele, elkezdett zsibbadni, majd ugy bemerevedett, hogy nem tudtam fogni se vele, vagy akar csak megmozditani. Nem vegeztem elotte (a napokban se) semmilyen kezet terhelo fizikai munkat, es nem is fekudtem ra. Olyan 15 percig tartott ez a merevseg, utana ellazult. Mas izmom nem szokott ilyet csinalni, plane nem ok nelkul. Utana az alhasamban volt nagyon eros fajdalom, ami szinten olyan, hogy menzesznel nekem eleg durva, de ilyen eros meg nem volt. Komolyan azt hittem ott maradok, nagyon fajt, nagyon melyen alul, kb. huvelymagassagban. Azota jol vagyok, kaptam gyogyszert is elmult, de kicsit megijedtem, fokent a gorcstol. Valakinek tapasztalata?
2013. júl. 28. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Tetániás görcs lehetett, leesett az ionizált kalcium szinted. Ha az ájulás előtt és után felületesen kapkodva vetted a levegőt / már pedig így veszi az ember, amikor rosszul érzi magát és meg s ijed egy kicsit/ annak ez a következménye, ilyenkor papírzacskóba / vagy bármilyen zacskóba/ kell lélegezni. A zacskóba kell bele fújni a levegőt és abból kell vissza is szívni. Nyugodtan, mélyen , elhúzva, nem kapkodva. Ez pár percen belül megoldja. Ha van otthon kalcium pezsgő tabletta meg lehet inni egyet.

Az izmok normális működéséhez kell a kalcium, ezért jöttek a különböző testrészeiden a tünetek, mert leesett a szintje a véredben.

2013. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!