Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy bírjátok ezt a rettenetes...

Hogy bírjátok ezt a rettenetes forróságot?

Figyelt kérdés

Már napok óta iszonyatos a kánikula, ma 40° lesz.


Ki hogy védekezik ellene, s mennyire hatásos?



2013. júl. 29. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Kopaszon is majd megsülök. :D Sok víz, árnyék más nincs ez ellen. :D
2013. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy tiszta víz, vagy citromos tea, de semmi cukros, stb. üdítő, azzal még rosszabb. Lehetőleg hűtve!

Jó még a kovászos uborke leve, kár, hogy tegnap elfogyott mind, mára hoztam dinnyét, most hűl a hűtőben!


Szívproblémák, magas vérnyomás esetén még jó, hideg-vizes törölközőt a nyakba tenni úgy, hogy hátul a kisagyat, tarkót is érje, elől pedig nemcsak a nyakat, de a mellkas felső részét is.

Persze ezt csak a csapból engedett vízzel szabad frissíteni, hűtőben hűlt, jégkockás vízzel veszélyes, a hirtelen hőmérséklet-csökkenés miatt könnyen lehet mellhártya-gyulladást, hasonlót kapni.

2013. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már nagyon nehezen, az a baj, hogy én már 30 fok körül nagyon izzadok, folyik rólam a víz, csurog a hajamból is, ami roppant kellemetlen, senkit nem látok vizes, izzadt hajjal az utcán, néha a szemembe csöpög az izzadság. Most vizes törülköző a nyakamban, ettem egy fagyit, megy a ventillátor, de már ezt sem bírom, mert begyullad tőle az arcom és kiszárad a szemem, pedig oldalról forog, nem szembe. A lakásban már 32 fok van, a napon levő hőmérőn 46.
2013. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én már a 25 fokot is utálom,erre meg nemtalálok szavakat
2013. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most jön még csak a java, újra 38-39 fok és úgy láttam legalább 2 hétig nem lesz vége.
2013. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz valahogy kibírni. Én is amikor van időm inkább megyek strandra, a pénz nem számít nyaralni úgysem tudunk elmenni az idén mert nem engednek szabira egészen októberig, sok a munka, kevesen vagyunk a főnököm így is csak 2 embert volt hajlandó felvenni pedig legalább 15 kellene. Az a két ember jól dolgoznak nincs velük baj de még így is nyakig vagyunk benne a munkába, és senki nem mehet szabira még az irodisták sem. A főnököm sem mer elmenni pihenni.

Ez van sajnos, a cégnek spórolnia kell, és sajnos csak így tudják megoldani. Örülök hogy most hétvégén nem rendeltek be túlórára pedig kellene így is.

Így munka után irány a strand szerencsére délután már olcsóbb és arra jó hogy lehűtsem magam meg tudjak úszni pár hosszt. Most már nem megyünk le mert állítólag fullon van a hely és mi a párommal nem szeretjük azt ha egymás hegyén hátán vagyunk délelőtt meg nem értünk rá.

A házba mindenhol 33 fok körül van, klímánk nincs nem is tervezünk venni mert drága, és egészségtelen is.

2 hétig ilyen meleg lesz kb a kútban semmi víz nincs örülök hogy a veteményest meg a virágos kertet megtudom locsolni, a fűre már nem jut meg a térkőre sem hogy legalább felverjem a port, a vezetékes víz meg drága meg elég rossz minőségű azzal semmivel nem lennék előrébb növények szempontjából. A ventilátorok folyamatosan mennek, most éjszaka még jó idő van akkor még lehet aludni de 2-3 nap múlva már az is szörnyű lesz.


Valahogy csak túl éljük tavaly is volt ilyen meleg, meg előtte is, igaz nem ilyen sokáig, de bízom benne hogy 2 hét múlva lesz már valami eső jó kis felfrissüléssel, mert kell az eső, nem vicc.

2013. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kellen eső bizony, kerületünkben legalább 1 hónapja nem esett egy csepp sem, minden kiszáradt, sárga, azelőtt locsolták a füvet, virágokat, fákat, most már inkább kivágják, ha kiszárad. :-(
2013. aug. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Béla211 ***** válasza:
Bekapcsolom a klímát és leszarom:D
2013. aug. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!