Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja ezt? Nagy lehet...

Mi okozhatja ezt? Nagy lehet a baj? (Nagydolog. )

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, székrekedésem van. Nem alakult ki nálam az a kultúra, ami a többi átlagembernél, elnyomtam az ingert, hetente mentem wc-re, de emiatt borzalmas kínszenvedés volt számomra mindig. Ez most, 20-on túl sem akar változni, pedig próbálok tenni ellene.


De nem is ez a lényeg. A valódi probléma, ami miatt a kérdést feltettem, hogy borzalmasan vastag a széklet, egy fél literes Nestea-s üveg aljánál is durvább, amit azért nem gyerekjáték megszülni. Továbbá megfigyeltem kíváncsiságból, hogy bizonyos része világosabb barna, de van, ami sötétbe hajlik, viszont nem fekete. Ez akkor ugye nem lehet vér?


Voltam régen székletvizsgálaton és gasztroenterológusnál, ott "csak" enzimhiányt állapítottak meg. Van valakinek egyéb tippje, hogy mi okozhatja a vastag (de egyébként viszonylag puha) és eltérő színű (egy adagon belül) székletet?



2013. júl. 29. 15:27
 1/2 anonim válasza:

Ezt kicsit elszúrtad... nem kellett volna ilyen hülyeségre szoktatni a szervezeted...

De hogy válaszoljak, szerintem a vastagság a szokás miatti nagy felhalmozódás következtében történik, a színelváltozás is emiatt, mert a felhalmozódás napokig tart, ezért több fajta megemésztett (különböző színű) étel rétegződik...


Szerintem napi szinten próbálkozz a WC-n, s igyál sok folyadékot +napi szinten levest!


Üdv:)

15F

2013. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Használj naponta emésztési gyógyszert még helyre nem áll a székleted.
2013. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!