Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elhuzódó hasmenésre bevált...

Elhuzódó hasmenésre bevált diétát keresek, ami megállitaná a leghamarabb. Orvos már látott, antibiotikumon már tul vagyok. Most már csak a diéta segithet, ami visszaépiti a bélflórát?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5 napig volt hasmenésem.

Répát ettem, még az is keresztül ment rajtam.

Normaflore helyreállítja a bélflórát.

Sok pirítóst egyél, és sokat igyál, minél gyorsabban átmossa a beleket.

2013. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Reszelt alma, főtt rizs, normaflore-t vegyél, ne egyél zsíros és fűszeres dolgokat, tejterméket.
2013. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van. Ma már alap,h antibiotikum kúra mellett és gyomor-,bélrendszeri panaszok esetén probiotikumokat kell szedni. Diétánál pedig figyelj arra,h most ne egyél tejet,tejtermékeket(kivéve,kefír,joghurt)bár azt sem fontos a probiotikum mellett. Egyél viszont főtt rizst,krumplit,almát,banánt,sárgarépát : a bennük lévő pektin jó hatású hasmenéskor. És érdemes magas kakaótartalmú csokoládét,étcsokit enni.
2013. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos laktózos vagyok, abszolut nem tudom bontani a laktáz enzimet. Ezért a joghurtos rész kilőve, és a csoki is. Nem?
2013. aug. 22. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
De a többi nem. Jobbulást!
2013. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, megoldódott. Kiderült, hogy a reggel szedett vizhajtóm / hygroton/ laktózos! Ma nem is vettem már be, és le ne kopogjam, az egész napot jobb lett.
2013. aug. 23. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Szééép :)
2013. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!