Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavar okozta elhízás...

Hormonzavar okozta elhízás miatt diétát keresek, valakinek valami bevált, nem túl költséges javaslat?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedtem 10 évig, amit abbahagytam 9 hónapja, azóta menstruációs zavaraim vannak. Természetesen voltam nőgyógyásznál, januárba megyek majd endokrinológushoz, de szeretnék addig is elkezdeni valamilyen diétát, illetve így a mozgást is jó lenne beleépíteni az életembe (ezidáig nem igazán mozogtam rendszeresen).

24 éves vagyok, 170 cm magas, és 87 kg. A fogamzásgátló abbahagyásakor 73 kg-ot nyomtam. Tehát elég durva a hízás mértéke, tudom :/

Köszönöm a válaszokat előre is :)



2012. dec. 30. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
te jo eg miert nem figyeltel oda hamarabb :( hormonzavar okozta elhizas? vegulis mennyit eszel akkor egy nap? mondjuk egy atlagos napon leirhatnad mit eszel es kb mennyit. en szivesen kiszamolom neked hany kcal volt es mennyivel kene kevesebbet enned.
2012. dec. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogamzságátló ABBAHAGYÁSÁTÓL nem lehet elhizni, az csak néhány esetben a szedéstöl lehet. Ha az abbahagyása után kezdtél el hizni, akkor annak más oka van.


Ha fogyni akarsz, akkor egyél sok zöldségfélét, gyümölcsöt, ne túl sok húst (ellentétben a ma MO-i divattal, ugyanis Nyugaton ezelött kb 10-15 éve volt a sok hús a divatos étrend, és azóta a köszvényes, vesebajos megbetegedések az eszerint élö emberek között nagyon megnött), és kevés szénhidrátot.


Ha naponta legalább 1 órát intenziven sétálsz (olyan gyorsan, ahogy csak birsz), az már sokat segit.

2012. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, a nagykönyv szerint valóban nem lehet tőle elhízni, nálam mégis azóta van intenzív hízás, ezért hoztam ezzel összefüggésbe. Nem mondom, előtte is voltak testsúly ingadozások, de tudtam kezelni, most viszont úgy érzem, hogy minden "kicsúszott a kezemből" :(

A fogamzásgátló abbahagyásának következtében a hormonok "megbolondulnak", főleg 10 évnyi folyamatos szedés után, valószínűleg ez a hormonzavar okozza, hogy folyamatosan rakódnak rám a kilók.

Nem eszek sokat egyáltalán, szerintem átlagosnak mondható a mennyiség, de nem tudom, még sosem mértem g-ra.

Reggelizni nem mindig szoktam, attól függ mennyire sikerül rohanósra a reggelem, kávét viszont mindig iszok (cukorral, elég édesen szeretem). Tehát gyakran előfordul, hogy az első étkezésem csak olyan 11-12 órakor van. Mindenfélét megeszek, nem vagyok válogatós. Általában húst szoktam ebédelni, de nagyon szeretem a főzelékeket, tésztaételeket is, ezeket sem ritkán fogyasztom. Ebéd után megint csak kávé (persze cukorral, ami tudom, hogy nem jó, de így szeretem, édesítőszerrel is próbáltam már, de nagyon furi íze volt úgy :/ )

Délután 4 és 5 óra között érek haza a munkából, ekkor szoktam enni valami hideget, általában szendvicset. Felvágottal (sonka, szalámi, kolbász vegyesen, amihez éppen kedvem van), paradicsom, paprika, sajt és szénsavas ásványvizet iszok mellé (nap közben is ásványvizet iszok).

Este lefekvés előtt még meg szoktam éhezni, olyankor törekszem arra, hogy meg tudjam állni, hogy ne egyek "ütőset", ilyenkor csak eszek egy joghurtot, egy kis sajtot, hamlettet, ilyesmit, de van, hogy annyira éhes leszek, hogy muszáj ennem egy kisebb szelet kenyeret. Szerencsére ez nem sűrűn van, de előfordul.

Mozgáson is gondolkodtam, meg olvasgattam utána, hogy mit kellene, a sétát olvastam sok helyen + az úszást, futást is javasoltak, szóval majd ezeket fogom kombinálni.

Étkezést illetően viszont eléggé tanácstalan vagyok. Olvastam, hogy minél többször (napi 4-5-ször) kellene ennem, meg sok zöldség gyümölcs, amit igyekezni fogok betartani, hogy naponta legalább egyszer fogyasszak, de engem az a része érdekelne nagyon, hogy miket főzzek. Tehát igazából receptek érdekelnének engem. Vagy egy olyan oldal, ahol mondjuk leírják, hogy ezt és ezt főzzek, mit tudom én, pl. tökfőzeléket, viszont ezt és ezt pl. pacalos tucsogós zsíros akármit pedig abszolút ne. Valami ilyesmire lenne szükségem.

2012. dec. 30. 09:16
 4/4 anonim ***** válasza:
en a kaloriaszamolassal fogytam le, eddig nekem csak az valt be pedig probaltam mindent. es foleg a szigoru szabalyok miatt, hogy pontosan tudtam mit ehetek meg es mit nem. en 1200 kcal-t ettem egy nap, mindent szepen kiszamoltam, eleinte maceras de ahogy tanulod egyre konnyebb lesz, kesobb mar gyerekjatek, es mukodik. es azt eheted amit eddig is megszoktal, csak kisebb mennyisegben.
2012. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!