Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen otthoni bevált edzést...

Milyen otthoni bevált edzést tudtok, amivel fogyni lehet? Diétás ötletek?

Figyelt kérdés

23éves,160cm/80km vagyok. Próbáltam már a futást,de fél perc után alig kapok levegőt,és ég,kapar a torkom. A háziorvosom azt mondta,hogy ez a túlsúlytól lehet.

Az meg,hogy fél percet futok,fél percet pihenek,sokak szerint nem ér semmit. Mit tegyek?

(Most kezdtem el esténként felüléseket csinálni (25),meg guggolást (20). (Azért csak ennyit,mert ez is már megerőltető :S )

A rosszindulatú kommentek előtt közlöm,hogy az biztos nem lehet ok,hogy sokat eszem,mert van,hogy napi egyszer étkezem(tudom ez se jó).

Így a diétás ötleteknek is örülök,és szívesen venném hasznát.


SEGÍTSÉGEKET VÁROK,NEM PEDIG KRITIKÁKAT! Köszönöm!



2013. aug. 12. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
7%

minimum 40-50 perces aerob edzés,pl kocogás menjen heti 3-4x.

Szálkásitó étrenddel.

2013. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1.a háziorvosnak legfeljebb részben volt igaza.

az edzetlenség miatt érzed ezt,a miatt,hogy gyenge az állóképességed.

2.de!ez a váltott kocogásos verzió az alap ha egy legyengült szervezetet akarunk újra mozgásba lendíteni kocogással,de inkább 2 perc kocogás/1 perc séta legyen.

az persze megint más kérdés,hogy a szoba biciklivel jobban járnál kezdetben,mert nem rázó mozgás és kevésbé viseli meg az edzetlen ízületeidet,mint a kocogás ahol minden egyes földet érésnél ütődés éri a térded,gerincoszlopod.

3.full edzetlen gyenge testtel nem ajánlatos felülést végezni.

ha saját testsúllyal szeretnél dolgozni otthon egyedül,akkor vagy a fegyencedzésnek nézz utána,vagy egy kezdő jóga videót nézz ki magadnak 30-40 perceset.

4.ezt a napi 1x evés dolgot nem kommentálom,itt egy étrend,számold ki,mérd ki,tartsd be és lefogysz-

[link]

2013. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézz egy rendes szálkásító étrendet,ne pedig ilyen hülye "kétszerevéses paradicsomdiéta" és tsai féléket.

Napi 5 étkezés,sovány húsok,rizs,zöldség,gyümölcs.Cukros kaják,süti,csoki,gyorskaja kizárva.Napi minimum 2L víz.


Ezeket a gyakorlatokat hagyhatod,semmit sem fogsz fogyni velük.Zsírégetés aerob mozgástartományban keletkezik.

Tehát muszáj azt végezned.Keress fel egy edzőt,ő felméri az erőnléted és segít...

2013. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Most elkezdtem a Callanetics tornát,remélem tényleg olyan hatásos,mint mondják :)

Sajnos az étrendemen még nem teljesen sikerült változtatnom(mert még nem tudom teljesen,hogy mit szabad és mit nem,de ha találok neten valamit,egyből jegyzetelek) ,de már 2-3* étkezem.

Kedves utolsó..Sajnos nem tudom megengedni magamnak az edzőt(ezért is kérdezek ezen az oldalon,hátha tud valaki segíteni),de mihelyst úgy alakul,az lesz az első dolgom,hogy ellátogatok egy edzőterembe. :)

2013. aug. 17. 19:26
 5/6 anonim válasza:

Nos az aerob edzés hatásossága nem az intenzitásában rejlik, hanem egyrészt a rendszerességében másrészt a folyamatosságában. Heti 4-5 alkalommal ha elmennél egyet intenzíven sétálni(Nem kocogni!!) min 30, de inkább 40, sőt 50 percre, az már relatíve rövid időn belül (2-3 hónap) megtenné a hatását.

Ami az étrendet illeti ne reménykedj semmi csodakapszulában vagy ilyesmi, mert nem létezik. Nem tudom, mekkora ellenérzéssel viszonyulsz az ilyen-olyan tablettákhoz, ha van merszed, és megbízható helyről(boltbóóól!:) ) szerzed be, akkor minden készítmény, ami L-Karnitin-t tartlamaz, hozzájárulhat a testmozgás eredményességéhez. DE nem váltja ki azt!

Ami a kaját illeti: tényleg csomóféle étrend van fent a neten (pl shop.builder-en is) amiket tessék bátran olvasgatni.

Irányadó lehet: SEMMI sütemény, péksüti, cukorka, mittudoménmi, tehát aminek magas a szénhidráttartalma.(alkoholt is beleszámítva)

Fontos a teljes kiörlésű gabona, tojás, rizs, alig zsíros húsok.


És tessék sokat inni!! Vizet, teát cukor nélkül!! Napi 4-5 liter. 1 mert egészséges, 2 mert a felgyorsult anyagcsere is alapja a fogyásnak.


Ui.: hasizmozni felesleges, egyszerre izmosodni és fogyni képtelenség. Szerintem először adj le pár kilót, utána kezdj neki a rendes tornának:) sok sikert

2013. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csokiálom válasza:
100%

A kommentek nekem is beváltak ! Köszönöm Szépen !

Azta ! 80KM vagy ? Ilyen hosszú ? Nem kg ?

2016. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!