Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Orrsövényferdülésem van, a...

Orrsövényferdülésem van, a jobb orrlyukamon alig kapok levegőt. Időnként viszont megfordul, a bal orrlyukamon jön nehezen a levegő. Mi okozza ezt a váltakozást?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sorstársak vagyunk, csak nekem a bal orrlyukam felé ferdül az orrsövényem, tehát elméletileg az van mindig szinte teljesen elzáródva. Ennek ellenére nálam is gyakran megfordul, és pont a jobb orrlyukam dugul el, és a balon áramlik. Viszont olyan, hogy mindkét járat szabad lenne, soha nincsen :(


Úgy tűnik, hogy a jobb (tehát elméletileg akadálymentes) járatban van egy orrpolipom, vagy ciszta, vagy nyálkahártya-duzzanat, vagy megnagyobbodott orrmandula, ezt nem tudom eldönteni. De tükörben látszik egy nyálkás, puha hólyag-féle, és ez időnként megtölti az orrüreget. Ezt fogom hamarosan megmutatni fül-orr-gégésznek, mert rettentően zavar, hogy fátyolos orrhangom van, gyakran fújom az orrom (de mégsem jön ki a váladék rendesen), folyamatosan csorog a váladék a garat felé, sokszor úgy ébredek reggel, hogy alig tudok megszólalni a rekedtségtől, és persze jó nagy adag slejm jön fel, korlátozottan érzem a szagokat, ízeket, és állítólag horkolok is. Ha kissé befogom a "szabad" orrnyílásomat, furcsa, záptojás-szerű, kellemetlen szagot érzek, ami szinte biztos, hogy ettől a csomótól van.


Tehát az egyik lehetséges magyarázat, hogy neked is lehet valamilyen duzzanatod, ami akadályozza a szabad légzést?!

2009. nov. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A kérdés kiírása óta voltam már fül-orr-gégésznél, de csak annyit mondott, hogy az orrsövényferdüléstől van. Közelebbit ő sem tudott...

2009. nov. 14. 11:37
 3/5 anonim válasza:
100%

Hello !

Ugylátszik többen vagyunk aki ugyanilyen cipőben járnak!!

Nekem is pontosan ezek a tünetek vannak/voltak , mint amit a kérdés feltevője -és az előttem hozzászóló leírt . Nagy nehezen rászántam magam hogy orvoshoz forduljak . Orrsövényferdülést állapítottak meg bal oldal felé. Megvolt a műtét, ami tényleg nem volt olyan szörnyű mint amit a különböző fórumokon írták....:) De viszont a következő 3 napot kihagytam volna!! Szóval már lassan 10 hónap telt el --és a tünetek még mindig megvannak. Felváltva beduguló orr (soha olyan , hogy mind a kettőn egyszerre kapnék levegőt) stb. Szóval -sok szerencsét kívánok Neked !! Remélem ha rászánod magad a műtétre javulás lesz az állapotodban --mert abszolult megértelek, hogy ez milyen szörnyű állapot!

2009. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, ilyen kilátások mellett inkább várok még. Maga az orrsövényferdülés annyira nem zavar, de ha az orrduguláson nem is biztos, hogy segít a műtét, akkor nem szívesen vágok bele.


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 18. 00:20
 5/5 anonim válasza:
79%

énis ezzel uyganígy vagyok, jövőhónapban megyek vele műtétre.


15/l

2010. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!