Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagy motivációs gondokkal...

Nagy motivációs gondokkal küszködöm 23 évesen, hogy javítsak ezen?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a dolog egy kicsit bonyolult a fejemben, mégis talán eléggé egyszerű...


Leginkább a barátok miatt vagyok elkeseredve, akikkel nem olyan a viszonyom, amilyet én szeretnék. Évek telnek el, és úgy érzem az ő prioritás rangsorukban valahol csak a vége felé vagyok. Ha találkozni szeretnék, akkor biztos, hogy rövid időn belül erre nem kerül sor... A nyáron voltak pillanatok mikor azt éreztem, hogy na most volt egy-két jó napunk és innentől kezdve jobb leszek náluk, de aztán nem... Belül ez nagyon fáj, hogy nem tudok nekik eléggé megfelelni ezek szerint. És így az életben teljesen elveszett a motivációm, igaz barátok nélkül képtelen vagyok másra koncentrálni. Egyfolytában azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnék én jobb barát lenni nekik, hogy többet lehessünk együtt. Sokkal jobban kellett volna tanulnom az évek során, és most már ezt is nehéz jobbá tenni, egyetem helyett most egy okj-s képzést csinálok és ezt nem tartom jónak...


Kérlek, ha tudtok bármiféle tanáccsal szolgálni, akkor írjátok le. :) Pszichológushoz még nem volt bátorságom elmenni, vagy megkeresni egyet.



2013. szept. 3. 22:25
 1/4 anonim válasza:

Szia! Szerintem keress fel egy pszichológust, de ne ijedj meg, nem azért mert ez nem normális. Sajnos vannak olyan emberek, akik nem érdemlik meg az ember barátságát. Hasonló helyzetben vagyok mint te. Nagyon sok ismerősöm van, és sokak, akiket barátomnak tartottam átvertek, hátba szúrtak. Nagyon szomorú vagyok emiatt én is. Én 17 éves lány vagyok, és a suliban az osztályban 4en vagyunk lányok, akikkel jóban vagyok. Szóval a 3 barátnőm jóba lett az iskola nagymenő lányaival meg én is szeretem őket, csak hát ők focisták házibulijaira járkáltak, nekem pedig már lassan egy éve van kapcsolatom, és mi egy picit nyugisabb körökben mozgunk. Én is szeretek kimozdulni, bulizni de hát egy picit kiközösítve érzem magam. Emellett, még tavaly nyáron volt két barátnőm akikkel össze voltunk nőve, azóta az egyik össze-vissza keverte nekem a szart, kiderült minden, és egyik napról a másikra óvodások módjára kijelentette, hogy nem akar többet velem barátkozni mert "nem vagyok igazi barátnő", holott, szerintem ő nem volt igazi barátnő, mert hazudozott nekem. A másikkal még jóba vagyok a mai napig, sokszor őt tartottam a legjobb barátnőnek, de róla is kiderültek dolgok, hogy amikor az előbb említett lánnyal van (mert ők mégjóba vannak) akkor kibeszél, meg helyesel, ha szidnak engem. Nagyon rosszul esett, hatalmasat csalódtam.



Látod, lehet annál rosszabb, ha valakit nem keresnek a barátai.. remélem találni fogsz igazi barátokat és majd ők fognak egyedül maradni és gondolni arra, hogy de jó lenne, ha olyan barátjuk lenne, mint te!

2013. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az írásod! :) A pszichológuson még mindig csak gondolkodom...
2013. szept. 10. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress új barátokat. Emelj fel olyan embereket, akikkel senki se barátkozik, Tudom, hogy ez cikinek számít, de ha segítesz másokon, az erőt ad, és olyan barátságot kaphatsz tőlük, amit menő emberektől soha!
2014. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Pszichológus segítségét mindenképp ajánlom! Már kibeszélni is jó érzés lesz magadból a gondokat, ráadásul még segít is megoldani őket. Nem ciki, ha pszichológushoz jár az ember. Tényleg sokat tud segíteni, tapasztalatból mondom.
2014. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!