Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomás ellen, illetve...

Magas vérnyomás ellen, illetve vérnyomás stabilizálására mi a legjobb házi gyógymód?

Figyelt kérdés

Hallottam az étcsokiról és a foghagymáról.

A banánba van kálium, és az elvileg értágító hatással bír akárcsak a koffein, ettől ezek szerint tényleg lemegy a vérnyomás?

És hogy lehet az, hogy egyesek azt mondják, hogy a kávétól felmegy, van akinek viszont le?

Munkatársam mondta, hogy van kálium az összes gyümölcsbe, amibe vas van és vérszegénység ellen jó, ebből arra következtettem, hogy akkor a fekete szeder, a málna, a ribizli, áfonya jó a magas vérnyomás ellen?

Akkor nyugodtan ehetek sok banánt, meg igatok koffeint, mert én elalszom a kávétól.


Azóta lüktet a fejem és fáj miótak ihúőzták a fogam, és

lázam is volt, lehet a gyulladástól is magas a vérnyomás?


Lehet svéd cseppet kéne vennem.


Akkor sósat sem ehetek?


Filmben terhes magas vérnyomásos nőnek azt mnondták h halat, osztrigát, tojást, tejterméket ne egyen és nehéz ételeket. Pedig valahol olvastam h a hal meg pont jó ez ellen....


más hagymák is jók amúgy, mint vörös hagyma, meg póréhagyma? És úgy is használ, ha csak megkenem vele a pirítóst, vagy belenyomom körözöttbe a foghagymát illetve krumpliprószába?


és mikor dokinál voltam éjszakás után, alacsony volt vérnyomásom, azt mondta lehet azért, mert keveset ittam, ezek szerint ha többet iszom, attól magasabb lesz a vérnyomásom, akkor ne igyak sokat, ha azt szeretném h lejjebb menjen?

és a cigaretta is leviszi a vérnyomást? És tényleg árt ha tejet iszom foghúzás utáni napokon? Mert elvileg attól mégjobban begyullad a fog helye.....


ha ezeket alá tudjátok támasztani, vagy megcáfolnátok, esetleg van valami más ötletetek mit lehet enni mit nem akkor várom a válaszokat


előre is köszönöm


2010. márc. 6. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Legjobb a diéta..Hiszed, vagy nem, ez így van.

Párom magas vérnyomásra szed minden nap gyógyszert, már 2 éve. A szétválasztó diéta miatt fogyott is keveset, de mostmár 3.hete elhagyhatta a tablettát is, beállt a vérnyomása 135/85 körüli reggeli értékre.( 50 éves)

azonban mihelyst elkezd össze-vissza enni, megint felmegy a vérnyomása, kezdheti a gyógyszerezést.Ez mind tapasztalat!!

2010. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De én vékony lány vagyok, 166 centi, 50 kg, és 24 éves, és nincs baj ak oleszterinemmel mert rendszeresen nézik laborba, plusz hormonjaimat is szokták nézni.

Nekem nem csak magas szokott lenni vérnyomásom, hanem alacsony is, 80/50 stb

de egy hete folyamatosan magas és már 130 nál fáj a fejem.

Lehet jobb lenne ha vérzékenyebb lennék ésk ivérezne az orrom és megnyugodna a fejem?


elvileg nem vagyok vérzékeny, fogam helye is laig vérzett húzásnál, viszont a menzim két hétig tartott ésl ocsogtam, szal nem értem ezt :( amúgy hormonális betegségem van, ami örökletes, külső nyomai nincsenek, csak az h fogyok, meg a menzi, és tele van petefészkem cisztákkal (de ez nőgyógyászati gond)

és mnidezt egy agyalapi mirigy jóindulatú daganata okozza, :(

2010. márc. 6. 12:08
 3/12 anonim ***** válasza:

első vagyok:

én a te helyedben megkérdeznék egy gasztroenterológust.(remélem jól írtam)

Egyébként a vérnyomást a páromnál a balatonfüredi szívkórház egyik orvosa: Dr.Tihanyi László

állította be.A google-ban találsz rá utalásokat,értékesít különböző termékeket is.

2010. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

gasztroenterológiára jártam, most endokrinológiára járok


mivel agyalapi mirigy daganatom van meg PCO szindrómám

2010. márc. 6. 23:22
 5/12 anonim ***** válasza:

a szétválasztó diétát nem feltétlenül a fogyás miatt írtam.Lehet vele fogyni is, de alapjában a vérnyomáscsökkentés miatt jó.A szervezetnek könnyebb feldolgozni a bevitt kaját,és egészséges , nézz utána.

Sajnállak, neked van rengeteg problémád,ha egytől megszabadulnál az étkezés megváltoztatásával, már biztosan könnyebb lenne.

A párom korábban ivott galagonyateát is, és luobuma teát is.Mindkettőt fitotékában vette, erős vérnyomáscsökkentő hatású mindkettő, főleg az utóbbi.

és tényleg fontos a sok folyadék.A fejfájás lehet attól is, hogy keveset iszol.A fejfájáscsökkentő tabletta bevétele előtt igyál meg egy jó nagy pohár vizet,lassan, várj egy negyed órát, ha nem múlik, akkor vedd be a tablettát.

Remélem segítettem.

2010. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajna nekem leesni szokott a vérnyomásom akkor, ha keveset iszom, és mostanában túl sokat is iszom, hat pohár tejet megittam egymás után, kb. negyed óránként járok pisilni ha módomban áll :)

köszönöm a segítséget

2010. márc. 7. 20:36
 7/12 A kérdező kommentje:

Hú nagyon köszönöm, és az igaz, hogy a vérvétel után is alacsonyabb lehet a vérnyomás? És frissül tőle a vér?

A vörösbor az tudom h jó vérszegénység ellen, de az megemeli a vérnyomást, vagy csökkenti, esetleg egyik sem?

2010. márc. 8. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a prolaktin szinted magas s attól van ez a daganat attól fájhat a fejed-a hormonok játékaitól függ mikor-

Budapesten a 14.kerületben Amerikai úton speciálisan kezelik a betegséged,és ha nincs más választás a legprofibban ott műtik :-( ,de reméljük jobban leszel,hisz a prolaktin szint csökkentésével az agyalapi mirigy d.nem nő tovább :-)

2010. márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen a banán leviszi a vérnyomást,és a fokhagyma is segít!
2010. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

elöször is iggyál folyadékot,min napi 2-3 litert...segíti a vérkeringést,ami neked fontos is,hiszen az alapbetegségeid is elég sulyosak

nekem is alacsony vérnyomásom szokott lenni

menj el egy kardiologushoz,ő többet tud mondani

melyik városban vagy? hátha valaki tud javasolni jó dokit

2010. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!