Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vannak ilyen vérnyomásér...

Miért vannak ilyen vérnyomásértékeim? Van erre gyógyszer?

Figyelt kérdés

Kb bő fél éve szedek gyógyszereket vérnyomáscsökkentésre. Regel: 150mg irbezartán, 5mg nebivolol, este: 150mg irbezartán.


Kb két hónapja mégnormálisak voltak az értékeim, és mostanában elég érdekesek szoktak lenni. Előbb olyat mértem, hogy:

128/44 pulzus: 62.

tegnap: 133/50/57 pitvarfibfillációval.

tegnapelőtt reggel: 152/62/66


Szerintem eléggé gond, hogy sokszor kiugró értékeim vannak. Mondjuk ezek nem olyan nagyok, mint a gyógyszer előtt, de azért egészségtelen.

A doki szerint genetikai okaim vannak, mert még MRI-n is voltam részben emiatt, volt indokolatlanul részletes laborvizsgálat is, vitaminszintekkel, stb. Mellesleg középsúlyos mitrális prolapszus szindrómám van, és rendszeresen érzek hát és mellkasi fájdalmat. Az ortopéd szerint nem ortopédiai eltérés. Ha nitromint tablettát nyelek(!) le, akkor elmúlik. Ha elszopogatom, akkor nem jó, mert megfájdul a fejem tőle. Kb hetente szükségem van rá min. 2-3 alkalommal. UH persze negatív vese részen is, és mellkasi tájékon egyaránt.


A Sys128 még belefér, csak ugye elég alacsony a Dia44. Az eddigi rekordom (nem emlékszem pontosan rá, de ) 238(de biztos, hogy 230 felett volt)/180 pulzus: 65 körül, és kórházba is kerültem majdhogynem azonnal, a mentőben nem tudták megmérni a vérnyomásomat, és aztán derült ki, hogy nem is lehetett volna szállítani ilyen értékkel :|


Egy csomó dolgot kipróbáltunk már. Lenkei-féle vitaminokat, gyógynövényeket, természetgyógyászokat, pszichológus, stb. Egyik sem hatott egy csomó idő alatt...


Nem akarom magamat gyógyszerezni, de vannak jó gyógyszerek ingadozó vérnyomásra, amik nem okoznak merevedési zavart? (így a béta blokkolókat gondolom kizártuk :)


17f



2013. szept. 13. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A Nitromint lenyelve nem hat. Ez alapján szerintem a fájdalmad pszichés alapú.

A vérnyomásodal az orvoshoz kellene visszamenned.

2013. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor hogy működik a retard nitromint?
2013. szept. 14. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!