Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy sima EKG ki tudja mutatni...

Egy sima EKG ki tudja mutatni a szívritmuszavart?

Figyelt kérdés
Mérsékelt hajlamom van a hipochondriára és bebeszélem magamnak,hogy talán szívritmuszavarom van. Nem voltam még külön kardiológusnál,hogy ultrahangon megnézzen vagy terheléses EKG-t csináljon. Egy sima EKG-t néztek nálam,de azon nem volt semmi eltérés. Kétszer is csináltak már EKG-t,nem volt gond. Tulajdonképpen nem érzek olyan tüneteket,amik szívritmuszavarra utalnának,de már túlságosan elkezdtem foglalkozni a témával és az agyam bebeszéli magamnak. Sajnos engem igen nehéz meggyőzni,hogy nincs bajom. Ezért is írtam,hogy hajlamom van a hipochondriára.

2013. szept. 14. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki mutatja,ha olyan ritmuszavarod van,ami szervi eltérésre utal és maradandó.
2013. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát,akkor vannak lelki eredetű szívritmuszavarok is? Azok nem annyira veszélyesek,mint a szervi eredetű?
2013. szept. 14. 12:13
 3/6 bakur12 ***** válasza:
Neha lehet szivritmuszavarod, de az normalis. Ha kulonbozo izgato szereket iszol-eszel fellephet atmenetileg, de nem lesz tole problemad. Ilyen lehet a kave, cigaretta, drogok, gyogyszerek, de mondom ezek csak atmenetileg, okoznak zavart. Ha tenyleg van komoly ritmuszavarod, mint pitvari fibrillacio, AV blokk, azt siman kimutatja egy normalis EKG. Ne aggodj, mar mert a stressz art a szivednek, meg az egeszsegednek. Inkabb dolgozz, kosd le magad az sokkal egeszsegesebb.
2013. szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak,igen. Ha az EKG negatív arról lehet szó,illetve,amit előttem leírtak még. Ezzel csak az a gond,h a hosszan tartó, rendszeres ritmuszavarok egy idő után szervi eltéréseket tudnak okozni a szívben is.
2013. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy abnormálisan stresszes vagyok,ezt mondta az orvos is. Plusz minden kis tünetről azt gondolom,hogy valami súlyos gond van a háttérben. Szívem körül is szokott néha szurkálni,de kinek nem,főleg,ha stresszes. Tudom én is,hogy attól még,hogy itt-ott szurkál,még nem kell a legrosszabbra gondolni. Ezeken a dolgokon kéne változtatnom.
2013. szept. 14. 12:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezeken. Hány éves vagy? Szerintem egy életkorban(kamasz,fiatal kor)mindenki hajlamos a hipochondriára,aztán ez szépen elmúlik. Ott van baj,akinek nem. Szokjál már hozzá a gondolathoz,h egészséges vagy!
2013. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!