Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől szédülhetek? Egész nap...

Mitől szédülhetek? Egész nap olyan gyengének éreztem magam.

Figyelt kérdés

Ma reggel arra ébredtem, hogy szédülök, lassú vagyok. A rossz közérzet egész nap megmaradt. Szédülni, már csak akkor szédülök, ha lefelé nézek. Mitől lehet ez? (terhes nem lehetek)

Előre is köszi


2009. nov. 5. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valószínű a fronthatások miatt. MA én is rosszabbul voltam. Állítólag össze-vissza jönnek-mennek a frontok, ez egy egészséges ember szervezetét is megterheli.

Érdemes ilyenkor megmérni a vérnyomásodat ( ha nincs otthon, akkor bármelyik gyógyszertárba ingyen megmérik).

Így kiderül, hogy alacsony, vagy magas, és akkor ehhez mérten tudsz segíteni magadon. Mert megiszol egy kávét, vagy beveszel valami olyan gyógynövényes bogyót, esetleg teát, ami csökkenti, ha magas.

De van egy nagyon jó készítmény is, ami valamennyire kivédi a frontok általi hatásokat. A Béres gyártja, a neve most nem jut eszembe.

2009. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Eddig soha nem zavartak a frontok, igazán remélem, hogy ezután se fognak.

Mindjárt megmérem a vérnyomásom.

Ha valakinek még van ötlete megköszönném.

2009. nov. 5. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:
H1N1?
2009. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igazán nincs mit.Kíváncsian várom, hogy mennyi lett a vérnyomásod..Bár leginkább akkor érdemes megmérni, amikor épp rosszul érzed magad...Én alapvetően szedek gyógyszert a szívemre, más okból, ami tartalmaz némi vérnyomáscsökkentőt is. De ilyen hülye időjáráskor a perem egy kicsit megszokott emelkedni. :S

Ettől "húz" egy kicsit a fejem, és a hirtelen fejmozdulatokkor én is megszédülök.

2009. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy H1N1...mintha mások lennének a tünetei.

A vérnyomásom magamhoz képest magasabb, mint szokott lenni 117/65, 71-es pulzus. Ált 110 körül van a vérnyomásom a diastolés értékre nem emlékszem a pulzusom pedig 60-65 között mozog...

De nem hiszem, hogy ez elég magas lenne ahhoz, hogy rosszullétet, gyengeséget okozzon. Persze lehet, hogy tévedek, javítsatok ki :)

És tényleg köszi

2009. nov. 5. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút jók az értékeid. 120/70 az ideális, de 140/90 alatt még nincs gond...

Bár egyéni értékek is mások, nekem a 80 feletti diastolés érték már magasnak számít.

Lehet kimerült vagy, vagy kerülget valami betegség...nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Pihenj!

Ha máskor is előfordul, és gyakori válik, fordulj orvoshoz!

2009. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Én is ebben bízom,hogy csak elfáradtam és pihenésre van szükségem :)
2009. nov. 5. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!