Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hétfőn megyek laborba a...

Hétfőn megyek laborba a vérnyomásom miatt! 160/100 at mértek! Nagyon félek, hogy valami komolyabb bajt állítanak meg.! Mekkora lehet erre az esély?

Figyelt kérdés
Sportolok,nem cigizek,alkoholt ritkán iszom! Stresszes csak picit vagyok! Úgyérzem Hipochonder is vagyok! Magas vérnyomás lehet mondjuk tünete agydaganatnak vagy más ilyesminek? Bocsi ha fárasztó a kérdés,csak érdekel! 17/F
2009. nov. 6. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
agydaganatnak nem tünete a magas vérnyomás, mert az a hipertónia, vagyis maga a magas vérnyomás tünete. teljesen független mindenféle daganattól, egy különálló "betegség", amit kezelni kell.
2009. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, ne félj, nem utal agydaganatra. Csak kezelni kell, adnak majd rá valami gyógyszert. És mérni kell gyakran.
2009. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy te is olyan vagy, mint én. Mert én mindig "bestresszelek" a mérés előtt, így persze, hogy magasat mérnek mindig. Vagy ha nem otthon méred, akkor a fehérköpeny-szindróma is okozhatja (azaz már akkor felmegy benned a "pumpa", ha meglátod az orvost/nővért).

És egyszer csak unalomból megmértem magamnak, és láss csodát, normális volt...

2009. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én 58 éves férfi vagyok. Sose tudtam igazán kiigazodni a vérnyomás-értékek között. Régebben azt mondták, ahány éves valaki, akkor az első érték vége ha annyi, az normális.

Tehát esetemben 158. De az újabb instrukciók szerint életkortól függetlenül a 120/90 a jó. Én szoktam vért adni, és utána egy darabig lemegy 100-110-re a vérnyomásom, nyilván, mert levesznek 450 ml vért.

Szerintem, ma sokszor szinte belebeszélik az emberbe a betegséget, mert akkor fel lehet írni egy rakat gyógyszert, és megy az üzlet...

2009. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves előző!Akkor a 80 éves embernek a 180Hgmm-es,a 90 évesnek meg a 190Hgmm-es vérnyomás a normális?Gondolkozz már!Ekkora marhaságot!17 évesen semmiképp sem jó a 160Hgmm-es vérnyomás.Lehet,hogy tényleg fehérköpeny szindróma(mert kórházi dolgozó létemre nekem is van),de mindenképp nézesd meg magadat.
2010. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!