Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy az alkoholtól...

Lehet, hogy az alkoholtól ment fel a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Hétvégén (péntektől vasárnap estig) kőkeményen buliztam és hétfőn szinte az egekig emelkedett a vérnyomásom. Sört és pálinkát fogyasztottunk egész hétvégén. Hétfőn iszonyat fáradt voltam és délután nagyon rosszul lettem. Megmértem a vérnyomásom és 172/110-et mutatott, ami nagyon magas, majd bevettem gyógyszert, pihentem és helyreállt nagy nehezen. Régebben is volt, hogy magasabb volt egyszer-kétszer, voltam orvosnál is vele, de minden leletem (vér és vizeletvizsgálat) tökéletes lett. Kihozhatta az alkohol ezt a problémát? Ha igen, akkor nagyon úgy néz ki, hogy nem bírom az italt, bár most egy jó ideig gusztusom sincs hozzá... :P
2011. szept. 27. 09:42
 1/2 Hungy ***** válasza:

Igen, mivel az alkohol szűkíti az ereket, ezért magas vérnyomást okoz. Sokan mondják, hogy egy pohárka pálinka leviszi a vérnyomást, ami egy egészséges embernél igaz is, de a nagyobb mennyiség mindenkinek felviszi.

Ha ilyen problémád van, akkor valószínűleg alapból sem szokott alacsony lenni a vérnyomásod, vagy egyéb helyzetekben is fel szokott néha menni. Erre vigyázni kell, ugyanis később komoly probléma lehet belőle. A 172 is elég magas, de a 110-es diasztolés érték ijesztő!

Ha az orvosok nem is találják az okát a magas vérnyomásodnak, attól még létezik, és ezért kezelni kell.


Én is hasonlóképpen jártam, csak nekem egy átbulizott éjszaka utáni reggelen 240 fölé ment fel a vérnyomásom. Nem tudom, ki vigyázott rám, de nem sokon múlott, hogy nem kaptam agyvérzést. örökkévalóság volt, mire kiért a mentő. Egész végig a feleségemre és a lányomra gondoltam, hogy nem hagyhatom őket itt. Nem kívánom senkinek sem azt az érzést, még ma is álmodom vele, és leizzadva, 120-as pulzussal ébredek olyankor. Gyakorlatilag halálfélelmem volt. Akkor megértettem ,hogy a magas vérnyomás nem játék, kezelni kell. A fiatal szervezet kompenzál, amíg csak tud. De amikor elfárad, egyszerre fogja a nyakadba zúdítani minden korábbi hibádat, és akkor már hiába bánod, hogy hülye voltál fiatalon. :(

Nem ijesztgetni akarlak, csak azt akarom, hogy vedd komolyan. A 172/110 veszélyes!!! Kezeltesd, és válts életmódot.

2011. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne is igyál józanul is lehet bulizni így emlékezni is fogsz rá.Inkább az egészség mint a mámor.
2011. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!