Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok állandóan álmos...

Miért vagyok állandóan álmos és/vagy fáradt? Ez milyen szintű betegség? Álomkóros lennék?

Figyelt kérdés

Ez egy igen régi bajom már... Nagyon régóta velem van ez - sőt ha jobban belegondolok gyerekkorom óta. Sosem voltam jó "felkelő" reggelente - teljesen mindegy mikor keltem én még mindig aludtam volna... Hiába aludtam 8-10 óra közti időket.


Már kiskoromban ez ment, alig bírtam reggel fél hét környékén felkelni (ami általában nem is jött össze, majdnem mindig 7 óra lett belőle, mert vagy visszaaludtam vagy nem nagyon éreztem úgy, hogy fel tudok kelni.)


A középiskolában hazafelé a vonaton már rendszeresen kishíján elaludtam... (Pedig ez általában fél kettő környékén volt) és előző éjjel aludtam legalább 8-9 órát (tízkor feküdtem és fél hétkor keltem - kivéve mikor lett volna nulladik óránk amiről minden esetben elkéstem)


Nagyritkán ha hatkor vagy korábban kellett kelni én előző este már 9 órakor lefeküdtem volna, hogy ne legyen baj, mert tudtam hogy másnap hajnalban nagyon fogok szenvedni - de ilyenkor minden elkezd idegsíteni és nem tudok elaludni. Illetve újabban ha lefekszem 10 órakor akkor felébredek éjfél környékén - és ha anyám még fent van akkor azt hiszem reggel van és nem tudom visszaaludni. Nem is beszélve a barom szomszédokról meg néha anyámról is. Ezek sosem alszanak? Később fekszenek és hamarabb kelnek és jól elvannak. Volt olyan osztálytársam aki állítása szerint minden nap 2-ig fentvolt és másnap fél nyolckor kelt... Hogyan? Nálam egyszer volt, hogy fentmaradtam éjfélig egy sorozat miatt, de másnap nem is bírtam felkelni rendesen...


Még jobban rámjön a fáradtság - már fizikai tüneteket is produkálok - ha dolgozni kell. Nagyon rövid idő alatt elkezd fájni a gerincem és a derekam, egy idő után mikor belátom, hogy ma sem tudok 100%-os lenni akkor elkezdek sunnyogni és nap végére már csak nézek ki a fejemből és/vagy dúdolgatok de semmit nem fogok fel abból ami történik. Kivűlálló erre annyit mond "lustaság" de ők nem érzik ezt a fajta nehézséget. Nehéznek érzem magam hiába fogytam 25 kilót. Imádom álmodni, naponta 4-5 álom is összejöhet (ha közben felébredek). És az álmaim sokkal izgalmasabbak a valóságnál. Ott könnyednek érzem magam, nem aggódom és minden jó - még a rémálmaimat is kedvelem.


3 éve nem alszom "jól" - mármint úgy, hogy végig egész éjjel - és sosem vagyok kipihent reggel. A fülemben egy "ssssssszzzz" hang megy már folyamatosan és imádom a csendet. Imádnám, ha az lenne.


Jó nagy barom vagyok, mi?



2013. szept. 25. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Most akkor nem is igazán tudsz jól aludni? Vagy zavarnak a kinti zajok? Én füldugóval oldottam meg és kitettem a szobából az órát, mert az is idegesítő lehet, hogy jajj már megint ennyi és ennyi az idő és nem tudok visszaaludni. Nem nézem az órát jobb lett az alvásom. Füldugó meg kiszűr minden zajt. No meg orvosnál is voltam és kaptam gyógyszert alvásra. Hamar hat és alkalomszerűen is elég szedni. Így csak akkor szedem, ha muszáj.

Kb 6 éves korom óta szenvedek ebben.

25/N

2013. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már nem tudok jóé aludni... Vagyis... Sokat alszom, de szünetekkel. Hajnalban mindig van egy "menetrend szerinti" felébredésem - általában arra ébredek, hogy ki kell ugranom vizelni. Aztán felébredek még jópárszor később, de mindig újat és újat álmodom. (A rekord asszem 6 álom volt egy éjjel-reggel alatt) És sokszor már délután várom az estét, hogy megint alhassak. Minden éjjel egy új kaland, izgalmas és mozgalmas álmokkal amiket jobban élvezek mint ébren lenni.


Igazán kipihent akkor voltam amikor egy ízben 16 órát aludtam (este 11-től másnap délután 3 óráig) arra ébredtem , hogy az anyám hazaért.


Életemben egyszer maradtm fent egész éjjel (egy táborban, mert mind fentmaradtunk) hát a másnap az volt életem legtöbb szenvedéssel eltöltött napja eddig. Leültem másnap egy padra és képes voltam elaludni ott helyben, minden zavart megmozdulni nem bírtam.


A füldugó nem lenne rossz, ha illeszkedne mindkét fülembe. A jobb fülembe tökéletesen belemegy, de a balba nem. Ott valamiért el van deformálódva a fülem, mert sehogy nem megy bele úgy, hogy kizárja a hangot + dilemma: másnap hogyan kelek fel az ébresztőórámra ha semmit nem hallok? Általában már este 9-10 körül aggódom, hogy vajon lesz-e csend 11-re vagy legkésőbb éjfélre? Általában igen, de mindig aggódhatok.


Sokszor alszom el délutánra is még úgy is ha csak úgy itthon vagyok. Ha hat körül kelek akkor már este 6-kor agresszívvé válok és ami máskor "jó poén" az akkor nagyon bosszantó és idegesítő.


Lehet azért van ez, mert a valóságban minden túlkombinálok, túlaggódom és rengeteg olyan félelmem van amivel nem tudok mit kezdeni - ami az álmokban nincs jelen. (Kiv ha éppen arról álmodom de az olyan 500 álomból 1) Napközben is sokat fantáziálok, szeretem a kihalt helyeket, a csendet és a szürkés-felhős enyhén esős időt mikor üresek az utcák. És a telet mikor hamar sötétedik. Sokkal békésebb az egész.


Anno nagyon jókat a nagyanyáméknál aludtam - csendes faluban laktak, ráadásul jó vastagfalú házban és az ágy is jó nagy volt nem egy ilyen kemény és kicsi vacak amiről kis híján lelóg a lábam...

2013. szept. 25. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!