Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valami megoldás, hogy éberebb,...

Valami megoldás, hogy éberebb, élénkebb legyek? Léteznek erősebb, természetes, vagy akár gyógyszer jellegű élénkítőszerek, stimulánsok?

Figyelt kérdés

A problémám nem újkeletű, de amióta jött a hideg idő (fűtés sincs még nálunk), nagyon rossz lett. Gyakorlatilag egyfolytában álmos vagyok, hiába alszom ki magam (amikor nem, akkor teljesen használhatatlan vagyok). Nehezen koncentrálok, olyan vagyok, mint egy lassított felvétel, amikor csak tehetem, takaró alá burkolózva zombulok, egyfolytában csak aludnék. Bármit el kell végeznem, mindenben figyelmetlen és lomha vagyok, csetlek-botlok, ügyetlenkedek, nekimegyek dolgoknak, nagyon lelassult a reakcióidőm, és egyfolytában vacogok, fázok, beszélgetni sincs már sok kedvem, csak az motivál mikor alhatok már végre újra.


Koffeintabletta, kávé, energiaital kipróbálva, nem segít, max egy nagyon picit és rövid időre (cserébe a koffeintől hasmenésem lesz). Tea szintén nem segít. Vitaminkészítményeket szedek, az előírtnál többet is, mivel alapból elég alacsony ezeknek a hatóanyag tartalma (multivitamin, magne-B6, kalcium, D-vitamin) - de semmi nem használ.


Muszáj lenne összeszednem magam valahogy, nem alhatok téli álmot, de képtelen vagyok mit kezdeni magammal. Jó, tudom, az amfetamin megoldaná a gondom (időlegesen legalább is), de az meg nem legális, és szerezni se tudok. Más ötlet, ami legalább annyira erős löketet adna? Akármi?


Kérlek, segítsetek!



2013. szept. 30. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondok vele újat ha azt javaslom, hogy menj el a dokidhoz ő okosabb.

Egyébként nem nagyon alacsony a vérnyomásod? Lehet, hogy csak ennyi a probléma.

2013. szept. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Orvost természetesen megkérdeztem, ötlete sincs, egy csomó kivizsgálás kéne, de ilyen állapotban, meg amilyen itt az eü rendszer valahogy nem akarok nekivágni, ha rá is bírnám venni magam (elég kórházfóbiás vagyok), iszonyat hosszú idő lenne, de nekem nem ártana hamar összekapnom magam, ez így nem állapot. Azért írtam ide a kérdést, hátha kapok tippeket tapasztaltaktól vagy hozzáértőktől. A vérnyomásom normális.
2013. szept. 30. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

vannak direkt ilyen élénkítő teák, nekem használtak, bár nem olyan hű de hosszú időre (3-4 óra), de hatnak, aztán megiszol még egyet.


meg a bilobil se rossz cucc, engem az is élénkít.

2013. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Valóban lehet vitamin, ásványianyag hiány is a háttérben.Minőségi, természetes alapú, nagyobb hatóanyagtartalmú vitaminokat fogyassz.Segíthet a ginzeng és a chia, a Q10, valamint a keringést és így a szervek oxigénellátását is javító L-arginin ginkgó is.Az energiaitalok a szervezet energiatartalékait mobilizálják, viszont a gyógynövény alapú beviszi a szervezetbe az energiát.
2013. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne beleavatkoznod házilag mert lehet, hogy nagyobb problémát kutyulsz magadnak.


Szerintem egy vérvétel és egy vizelet vizsgálat elég lenne az hamar meg is van.

Vérvételre ne nyitáskor menj hanem az utolsó fél órában akkor általában kevesebben vannak.


Szerintem szánj rá ennyit hidd el megéri jobb, mint szenvedni. Ne intézd el annyival, hogy az egészségügy ilyen-olyan...én is sokat járok orvoshoz néhány vizsgálat nem nagy cucc aztán már többet tudnak mondani. Végül is nem agyműtétre készülsz:)


Egyébként meg nem stresszesebbek a napjaid? Én egy kiadós idegösszeomlás előtt éreztem magam úgy, mint egy lemerült elem...

2013. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3-mas, 4-es, köszi a válaszokat, kipróbálom őket.


5-ös: nem stresszesebbek a napjaim, egyértelműen akkor lettem ilyen nagyon kómás, amikor lehűlt az idő, megfázás és hasonlók még szerencsére nem jelentkeztek, csak tényleg olyan vagyok mint egy téli álomra készülő állat, napi 12 órákat is alszom, néha többet, amikor épp megtehetem, ha kevesebbet, akkor meg az a baj. :( Ha nem múlik, megfontolom az orvost, csak legyen erőm összekaparni magam. Ilyen állapotban vezetni se nagyon merek.

2013. okt. 1. 19:38
 7/7 anonim válasza:
Fűtsetek be egy kicsit valahogy. Hátha jobb lesz a kedved.
2013. nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!