Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 136/96 volt reggel 8-kor a...

136/96 volt reggel 8-kor a vérnyomásom, az soknak számít (24 éves vagyok)?

Figyelt kérdés
Hát hogy őszinte legyek nem valami egészségesen éltem eddig, rengeteget cigiztem, 14 éves korom óta, 17 éves korom óta dolgozom, jártam az országot, reggeltől estig, a párkapcsolatom nem valami fényes, sokat veszekedünk a mai napig, és a többi, és a többi! Gondolom ezektől magas a vérnyomásom! De, már egy 6 hónapja nem dohányzom, ezért magamra szedtem 10 kg-ram pluszt(93 kg vagyok/ 175 cm magas), lassan 2 hónapja elhatároztam hogy most már oda figyelek magara, mert ez így nem mehet tovább, már majdnem minden nap láb teniszezek, hetente legalább egyszer kocogok, próbálok oda figyelni az étrendre, kisebb nagyobb sikerrel, csoki, chips, Mc Donalds, hát azért még előfordul, de már nem nagy mennyiségben! Kérdésem az lenne hogy mi számít magas vérnyomásnak az én koromban! Illetve az lenne még a kérdésem, hogy gyúrtam én régebben, kisebb nagyobb szünetekkel, most elkezdtem egy jó másfél hónapja ismét, de nem olyan intenzitással, mint annó, de szeretnék megint keményebben edzeni, vagy inkább mellőzzem? Ja egyébként volt már 170 a vérnyomásom is, de akkor nagyon, nagyon, nagyon ideges voltam, mondjuk nem orvos mérte, hanem csuklós, de éreztem hogy magas, mert égett a fejem, a fülem piros volt, szédültem, azelőtt soha nem éreztem még ilyesmi tünetet, de csak egyszer fordult elő, hogy ilyen magas volt, mondjuk csak hébe-hóba méretem a vérnyomásomat, inkább úgy mondom hogy csak egyszer éreztem a tüneteit! Megmarad a magas vérnyomásom? Már csak gyógyszeres kezeléssel tudom alacsonyan tartani? Vagy még helyre tudom állítani, természetesen is, ha oda figyelek magamra?

2013. jún. 14. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok.És nem csak a Te korodban. A 136 még elmegy(140-ig mondjuk normálisnak),de ez is a felső határ közelében van.Viszont a 96 egyértelműen sok. Amúgy idegesség,fáradtság inkább az első értéket emeli meg(iylenkor szoktunk pl.160-170/80-85 mérni). A családodban van magasvérnyomás beteg?

Annyit megtehetsz,h lefogysz,és tovább mozogsz,( Minden kitartást igénylő sport, ami az ízületeket és a keringési rendszert kíméli: különösen az úszás és az aquagimnasztika (vízitorna), de a kerékpározás, sífutás, nordic walking, sétálás vagy túrázás is.

Kiegészítésképpen egy mérsékelt erősítő edzés)az gyakran normalizálni tudja a vérnyomást.

Ezek segíthetnek,de szükség van rá,h rendszeresen ellenőrizd a vérnyomásod és,ha lehet ne csuklós mérőn.

2013. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, apum az vérnyomás beteg, de ő már 51 éves, és az utóbbi pár évben nagyon kicsattanó élet módot folytatott, szinte minden nap totál részeg volt, napi 3 doboz cigit szívott, és napi 10-15 kávét fogyasztott, ki is jött, 220 lett a vérnyomása, azonnal kórház, mert ráment a fél oldalára, alig bírt menni, egyensúlyzavara lett, de hála istennek jobban lett, sőt teljesen felépült, se, cigi, se kávé, néha piázik, de csak mértékkel! Húgomnak talán magas vérnyomása van, nagyjából annyi mint nekem, és talán anyumnak is, anyumnak szívritmus zavara is van, de ő is lassan 50 éves, lehet alapvetően magas a vérnyomásom, lehet genetika, nem érzem magam rosszul, sőt nagyon is jól érzem magam!
2013. jún. 14. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi gond,de ilyen"háttérrel"(genetikai,a Te magasabbnak mért vérnyomásaid) jobban oda kell figyelned,mint másnak.Rendszeresen ellenőrizd és ha többször magadat mérsz menj el orvoshoz!
2013. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!