Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » éjszakai tanulás, egészségtele...

éjszakai tanulás, egészségtelen ha hozzászokom?

Figyelt kérdés
elsőéves vagyok egyetemen és szinte minden nap van valami órám este, így csak éjjel tudok tanulni amikor pl zh van. egyik nap korán végeztem és hatig egyszerűen nem bírtam nekiallni tanulni, nem fogott az agyam, utána viszont ment.(éjfél, egy körülig) ez káros lehet hosszútávon? vagy "kinek mi"?

2013. okt. 17. 17:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagy? Magadtól maradsz ébren, vagy kávét/kólát/teát/energiaitalt iszol, hogy fenn tudj maradni?


Én főleg matematikát tanulok, és ott nagyon fontos, hogy kipihent legyek, különben nem tudok gondolkodni, nem értem meg a tételeket, bizonyításokat, nem tudom megoldani a feladatokat. Azt tapasztaltam, meg már olvastam is korábban, hogy ha minden nap ugyanakkor fekszem le, és ami nálam még többet számít, ugyanakkor kelek fel, akkor valahogy hatékonyabban alszom (már csak azért is, mert gyorsabban alszom el). Tehát nekem hosszú távon az éri meg, ha minden este időben lefekszem és minden reggel időben felkelek, ha a fene fenét eszik, akkor is.


Szóval én inkább azért nem javasolnám a későig tanulást, mert nem tudod olyan jól kihasználni az időt. Ha sok kávét/teát stb. iszol még mellé, az pedig biztosan káros.


Persze prédikálhatok én itt neked, elsőéves koromban én se így csináltam. Délig heverésztem, ha nem volt órám, csak a zh előtt álltam neki tanulni stb. Akkor is átmentem, de mióta rendszerezettebb a napom, úgy érzem a félév végén, hogy sokkal többet tudok. Sokkal mélyebb összefüggéseket észreveszek, stb. Szóval szerintem így érdemes, de erre nekem is és szerintem mindenkinek magától kell rájönnie, mert kell hozzá egy bizonyos önfegyelem.

2013. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!